When Life Was Easy 5. (konec)

5. července 2018 v 16:00 | Janule |  When Life Was Easy
autor: Nici


Bill se probudil velmi brzy, když ho kontroloval Conor. Byl profesionál. Všechno zvládal tak potichu, že kdyby Bill nebyl příliš citlivý na hluk, vůbec by se neprobudil.
"Dobré ráno, Bille. Jak se cítíš?" Conor pečlivě kontroloval všechny funkce. Dokonce namířil Billovi teploměr na hlavu, aby po vteřince zjistil, že se jeho teplota vrátila do normálu. Pokýval hlavou. Problém je zažehnán.
"Ahoj, Conore, je to lepší, jen mám žaludek jako na vodě. Díky, že ses o mě postaral." Bill šeptal, protože si už předtím všiml, že vedle něho spí jeho dvojče, zamýšlel se potichu vytratit.


"Byl jsi na tom zle, Bille. Nejsem tvůj rodič, ale vídám to v práci dnes a denně. Musíš si dávat větší pozor. Ještě alespoň týden zůstaň tady, jsi příliš slabý na to, abys někam odešel. Tomovi jsem nechal vzkaz v mobilu, aby věděl, co a jak. A Bille, nechci do toho rýt, ale netušil jsem, že ses odstěhoval." Conor jen naznačil zmatenost, ale dál se v tom nevrtal. Byl o deset let starší než bratři, a tak se cítil spíše jako jejich starší bratr, a také o ně dlouho pečoval. Byli dobrými přáteli, proto ho překvapilo, že o Billově stěhování nic neví.
"Slibuji, že už to neudělám. Byl to totální úlet. Fakt velká chyba. Promiň, Conore. A taky slibuju, že zůstanu u Toma. Nic se neděje, jen v našem věku, a taky to s Heidi. Potřebujeme každý svůj prostor." Bill došel Conora vyprovodit ke dveřím. Byl překvapen tím, jak je bratrův dům úchvatný. Vypadal přesně tak, jak si Bill maloval svůj vysněný dům. Nakonec se po střípcích, které si pamatoval z včerejší noci, nebo spíše z dnešního rána, vydal do pokoje, kde bylo jeho oblečení. Oblékl se, aby nebyl vedle svého bratra jen v županu. Ale ve chvíli, kdy na sebe navlékal triko, na něho přišla slabost. Tak tak došel do pokoje a lehl si vedle bratra. Conor měl pravdu, takhle by se nikam nedostal. Zavřel oči a pokusil se znovu usnout. Cítil se strašně vyčerpaný. Přesto ale nedokázal usnout. Jeho bratr se vedle něho zavrtěl. Chtěl zneužít situace.


"Spíš?" zeptal se Bill jemně svého bratra, když otevřel oči. Tom se okamžitě otočil jeho směrem. Uvědomil si, že už nedrží jeho dlaň v té své. Bill už navíc nebyl napojen na přístroje a kapačka už byla také pryč. Vypadal o trochu lépe. Vrátila se mu barva, ale stále ležel vedle něho. Teď už byl ale oblečen v triku a boxerkách, které z něho včera jeho bratr s pomocí doktora svlékl.
"Jsem vzhůru. Jak se cítíš? Měl jsem takový strach! Omlouvám se. Nevím, co to do mě vjelo. Ale co tě to, proboha, napadlo?! Mohl jsi umřít! A kde je Conor?" Tom se už už nadechoval, aby pokračoval, ale byl přerušen svým dvojčetem.
"Všechno je už v pořádku. Conor si jen přeje, abych byl alespoň týden pod tvým dohledem. Já si ale myslím, že to nebude potřeba. Nechci tě tu obtěžovat. Navíc ti poslal sms, ve které máš návod, jak se o mě starat. A taky myslím, že je na čase si to přiznat a taky si s tebou něco vysvětlit. Chybíš mi. Asi jsem čekal, že to bude snazší, že to nebude tak bolet. Chtěl jsem být silný, nad věcí, ale kdo to umí? Ty. Ty umíš být nad věcí. Tak rychle sis našel ji."


Tom se nadechoval, aby něco řekl, ale Bill ho přerušil.


"Nech mě ti to říct. Na počátku našeho příběhu, to všechno vypadalo tak slibně. Budoucnost byla jasná, zřetelná a tak krásná, a pak se to všechno náhle otočilo. Stejně dobře jako já víš, že mám pravdu. Vyhráváš, jsi silnější než já, umíš to, stačí jediný tvůj pohled a já ti zase propadnu. Znovu začnu doufat v nový začátek. Vždycky jsem zbaštil ta slova omluvy. Tvoje polibky byly tak něžné, když jsi chtěl. Je zlé, že mě to dělalo šťastným? Že mi to chybí? Chci pořád být s tebou, ale být ti na blízku mě zabíjí. Vlastně miluju a nenávidím zároveň, když mi říkáš, že mě nemiluješ, protože já vím, že lžeš. Je na čase si to přiznat. Miluju tě. Chci tě. Nedokážu bez tebe žít. Život bez tebe je jenom přežívání. Tak moc mi chybíš. A tak jsem včera chtěla začít večer s někým, kdo vypadal jako ty kdysi. Zapomenout. Alespoň na malou chvíli." Billovi se zlomil hlas.


"Billy já -" Tom se snažil něco říct, ale byl znovu přerušen.
"Obejmi mě." Zašeptal Bill do tiché noci. Netušil, jestli bude jeho přání vyslyšeno, nebo ne, ale doufal v to. Doufal, že ho muž, ležící vedle něho obejme. Že si ho k sobě přitáhne a budou třeba společně mlčet, že mu dá pocit jistoty a bezpečí, kterou dokázal získat jen v jeho náruči. "Prosím, Tommy." Zašeptal Bill znovu a po jeho tvářích se začaly kutálet slzy. Ucítil dotyk na svém rameni a věděl, že u něho jeho bratr je. Že zůstane, zřejmě ne navždy, ale alespoň pro tuto krátkou chvíli. Nechal se přitáhnout do Tomovy náruče a svými slzami ho studil na hrudníku.


"Doufám, že nebrečíš." Pronesl Tom polohlasem a vytrhl tak Billa z přemýšlení. Zvedl hlavu z jeho hrudi a podíval se mu do tváře i přes vědomí, že z jeho očí nic nevyčte. Zakroutil hlavou, malá nevyřčená chabá lež. Tom mu to nevěřil, ale nechal to být. Nevyptával se. Jemně začal Billa hladit po vlasech. Ty doteky Billa uklidňovaly, ale zároveň ho přiváděly k šílenství. Vztah s Tomem, po kterém toužil, ale zároveň kvůli tomu pohrdal sám sebou. Vztah, který pro něj na jednu stranu znamenal lásku, ale na druhou stranu nekončící bolest.
"Všechno bude dobré. Postarám se o tebe." Další lež pomyslel si Bill, potom, co vyřkl jeho bratr. Další z vyslovených slibů, které se nikdy nesplní. Další planá slova, která budou zapomenuta tím, kdo je vyřkl, ale na vždy se vyryjí do srdce toho, kdo je vyslyšel. Schoulil se ještě více do klubíčka a nechal se objímat.
Billovou hlavou vířily myšlenky. Nikdo nic nechápe. Kde je hranice mezi přátelstvím a láskou? Proč už nejsme ty malé děti, které neznají hranice. Proč? Jeho hlavou běžely miliony otázek a žádná odpověď.


"Děkuji," zašeptaná odpověď, to jediné, na co se Bill zmohl, nedávaje prostor na další řeči, protože jeho rty se letmo otřely o ty, které ho utěšovaly. Do polibku, který následoval, dal všechny své pocity, beznaděj, smutek, stesk, žádostivost, lásku. Všechno, co prožíval, co se teď jako vždy před tím mísilo s tím, co cítil ke svému dvojčeti. Možná si jen příliš zvykl na to, že byl jeho bratr jen jeho. Líbali se dlouho. Tom poprvé po dlouhé době neucukl. Dal příležitost svým emocím a nechal je vyplout na povrch. Teď byli oba tam, kde chtěli, ať už vědomě či nevědomě, být. V náruči toho druhého. V tuto chvíli jim bylo jedno, jestli je to na věky, nebo jen pro tuto chvíli.


"Mrzí mě to, moc se za všechno omlouvám." Tom se snažil po polibku popadnout dech a něco říct. Ale moc mu to nešlo. Jen si k sobě znovu přitáhl svého bratra a líbal ho. Vypadalo to jako nekonečno. Po několika nekonečných minutách se konečně podařilo Tomovi promluvit. "Mohl bych ti například dojet pro nějaké věci. Nebo pokud se tu necítíš dobře, mohl bych odjet k tobě a starat se o tebe ve tvém prostředí, aby ses cítil lépe. Rozhodni se a dej mi vědět. Nechci, aby sis dál takhle ubližoval. Byl jsem hlupák, když jsem to neviděl." Tom měl v očích slzy. Už svého bratra nechtěl nikdy pustit.
"Miluju tě, Billy." Tom znovu Billa políbil. Tady měl doma, tohle chybělo jeho srdci.


autor: Nici
betaread: J. :o)


KONEC
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ireth Ireth | 5. července 2018 v 22:24 | Reagovat

Škoda, že ten první krok neudělal Tom. Takhle mi to připadá, že nebýt Billovi iniciativy, všechno by zůstalo při starém...

2 zuzu zuzu | 9. července 2018 v 18:49 | Reagovat

Už čtyři dny dumám nad tím, co napsat za komentář a stejně jsem na to pořád nepřišla :D Celá povídka se mi opravdu líbila, mám ráda povídky zasazené do aktuální přítomnosti reálných životů kluků a příběh byl od začátku vymyšlený opravdu dobře. Ale tenhle poslední díl byl prostě najednou nějaký moc hrrr a to mi dojem z celé povídky zkazilo. Doufala jsem, že to bude Tom, kdo si nakonec uvědomí svou chybu a bude Billa prosit o odpuštění a omluví se, a ne, že se ho ještě Bill bude doprošovat...
Jsem ráda, že jsou nakonec spolu, ale prostě to na mě bylo nějaké moc rychlé...

3 Karin Karin | 10. července 2018 v 20:37 | Reagovat

Povídka byla moc pěkně napsaná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama