The broken ones 6.

5. dubna 2018 v 16:00 | Janule |  The broken ones
autor: silverlightning
Inspirativní písničkou pro tento díl byla Say Something - Great Big World.


And I…will swallow my pride
You're the one that I love
And I'm saying goodbye


A já… Spolknu svoji hrdost,
ty jsi ten, kterého miluji,
a říkám sbohem.


V sametovém objetí noci se Tom konečně mohl ponořit do svých myšlenek a znovu si před očima přehrát veškeré události dnešního dne. Otevřenými okny proudil do místnosti teplý vánek, který hladil Tomovo nahé tělo a uklidňoval ho. Byl unavený až do morku kostí, ale nemohl přestat myslet na to, co se dneska stalo, a podlehnout spánku.
Tom sám sebe překvapil, jak zvládnul celou tu situaci ohledně toho, že po tolika letech znovu viděl svého bratra. Jeho plánem bylo nenechat se ovlivnit bratrovou přítomností, nebo pokud plán ztroskotá, to nedat najevo. Namísto toho ho zaplavily emoce a všechny původní úmysly pohřbily. Tom byl pořád vyděšený z toho, že bratrovi nabídl svoji pomoc s písničkou pro Georga. Slib, který nyní nemohl vzít zpátky, aniž by nezranil city svého nejlepšího kamaráda a pravděpodobně i bratra. Netušil ale, jak zvládne být s Billem v jedné místnosti a nešílet.


Pravdou bylo, že vina za to, co před pěti lety udělal, ho požírala zaživa. To, že bratra dneska viděl, přineslo zpátky všechny zahanbené pocity a sebenenávist, kterou vůči svojí osobě cítil. To byl ten důvod, proč bratra kompletně odstřihl ze svého života. Sám sobě přísahal, že svého bratra ochrání, ať se děje, co se děje, i kdyby to znamenalo, že ho bude muset chránit před sebou samým. I kdyby to znamenalo, že s ním nebude moct udržovat žádný vztah. Stálo ho to hodně úsilí a on nemohl riskovat, že by Billovi ublížil.
Když Georg řekl, že je na tom Bill mizerně, Tom byl částečně překvapený. Tom byl ten, kdo s Billem ukončil kontakt, a proto si myslel, že když se ho Bill nikdy nepokusil znovu kontaktovat, bylo to něco, co chtěl udělat i on sám. Neustále přemýšlel, proč Bill nebyl šťastný, že se ho poté, co se před všemi těmi roky stalo, zbavil. Během dnešního rozhovoru s Billem necítil znechucení nebo obavy. To, co cítil, bylo, jako kdyby se jeho vlastní emoce v Billovi zrcadlily: touha po tom druhém.


Tom opakovaně projížděl prsty své dlouhé hnědé vlasy. Celá tahle situace ho neskutečně mátla. Všechny emoce byly rozmazané a on nedokázal říct, co bylo dobré a co špatné. Hluboce ho to děsilo. Nemožnost rozeznání dobrého od špatného vedla k celé téhle situaci. Nezáleželo na tom, jak o problému přemýšlel, ani z jakých úhlů se na něj díval. Prostě nevěděl, kterou cestou se vydat. Právě teď by se mu hodila nějaká rada, ale na celém světě nebyl jediný člověk, se kterým by si mohl popovídat, nikdo, kdo by alespoň vzdáleně rozuměl té složité situaci, ve které se s bratrem ocitli.


Tom se snažil uklidnit. Věděl, že právě teď nic nevyřeší, ani tak ale nemohl zabrat. Pokaždé, když zavřel oči, objevil se mu před nimi bratr. Míhaly se mu před nimi vzpomínky a kousek po kousku pohlcovaly jeho rozhodnutí se držet od bratra dál. Pot mu stékal po zádech, a najednou mu nebyla pohodlná ani jeho vyhřátá postel. Natáhl si boxerky a odebral se do kuchyně, kde si nalil sklenici vody. Oči mu padly k telefonu, který večer položil bez přemýšlení na kuchyňskou linku. Zamyslel se a napil se vody. Byla tady spousta rozdílných cest, ze kterých si mohl vybrat, ale cítil, že každá ho tak jako tak zavede zpátky k bratrovi. Ať ale udělá cokoliv, obával se, že bude pokračovat v ubližování jediné osobě, kterou miloval více než celý svůj život.
Ve chvíli, kdy vzal Tom telefon do ruky, přesvědčoval sám sebe, že to dělal, protože se snažil držet od Billa daleko, ale to způsobovalo jeho malému bráškovi bolest a byl díky tomu na tom bídně. Možná by mohl zkusit přesný opak a uvidí, kam se díky tomu dostanou. Hluboko uvnitř si byl ale Tom vědom, že zpráva, kterou začal psát, se zrodila z hluboké touhy po tom, aby byl bratrovi blízko, i kdyby jen přes textové zprávy.


"Dobrou noc, Bille. Bylo dobré tě dneska vidět. Tom."


Tom zprávu odeslal ještě před tím, než by toho mohl začít litovat. Konec konců Billovi slíbil, že mu napíše. Trochu se zasmál tomu, jak se mentálně snažil obhajovat své akce. Byla tady ale maličká možnost, že pokud se vzpamatuje, mohl by svůj vztah s Billem dát opět do pořádku.
S rozdílem pěti let Tom nyní věděl, co bylo v sázce, dokázal se tedy ovládat a být tím dobrým bratrem, kterým by měl být. Pokud by mu Bill dokázal odpustit ty strašné a zraňující věci, které mu provedl, možná by tady byla nějaká šance. Tom se díval na obrazovku svého telefonu a modlil se k Bohu a celému vesmíru, aby tu ta šance opravdu byla, protože viděl, jak mu Bill znovu otevřel sotva zhojené jizvy a vnitřně krvácel.


"Dobrou noc, Tome. Dobře se vyspi. To bylo. Chyběl jsi mi."


Tom cítil, jako by se mu srdce lámalo na milion kousíčků. Musel jít k oknu a podívat se do noci, kterou protínaly tisíce světýlek. Na těle cítil chladný večerní vzduch a snažil se sám sebe přesvědčit, že v celém koloběhu problémů byly jejich problémy úplné nic. Že tady budou ještě miliony zlomených srdcí, stejně tak, že miliony zlomených srdcí byly i před nimi. Nakonec nezáleželo ani na jednom.


"Oh, Bille… Ani nevíš, jak moc jsi chyběl ty mně."


Tomův obranný systém se drolil na malé části a on už neměl více energie, aby proti tomu bojoval. Pět let bojoval s tím, aby se držel od bratra dál, protože si nezasloužil být v jeho blízkosti. Každý den bez Billa byl mučivý boj. Věděl, že si nezaslouží bratrovu lásku nebo odpuštění, jak by to ale mohl smést ze stolu, když se mu to nabídlo?


"Tome, musíme složit písničku pro Georgovu svatbu, jít na rozlučku se svobodou, a pak i na samotnou svatbu. Slib mi ale, že si promluvíme. Doopravdy promluvíme o tom, co se stalo. Musíš mi to slíbit. Nemůžu předstírat, že se nic nestalo. Prosím."Pocit, jako kdyby stál na okraji útesu a bratr mu řekl, aby skočil, se mu rozlil tělem. Tom věděl, že den, kdy se Bill bude dožadovat vysvětlení, které si tak moc zasloužil, přijde. Částečně ale doufal, že když z Billova života zmizí, nikdy mu nebude muset nic vysvětlovat. Mezi všemi těmi různými důvody odstřihnutí bratra ze svého života byl tenhle tím úplně nejsobečtějším.


"Slibuju. Vím, že nemáš žádný důvod k tomu, abys mi věřil či odpustil, ale slibuji ti, že si promluvíme."Say something I'm giving up on you
And I'm sorry that I couldn't get to you
Anywhere I would have followed you
Say something I'm giving up on you


Řekni něco, nechávám to na tobě,
a omlouvám se, že jsem se k tobě nemohl dostat.
Kamkoliv bych tě následoval,
řekni něco, nechávám to na tobě.


Bill se ládoval velkou miskou cereálií, když mu přišla první zpráva od Toma. Nyní byla miska zapomenutá na stole v kuchyni, cereálie byly nasáknuté mlékem a lžíce tvořila na dřevě mléčnou kaluž.
Nyní Bill ležel na břiše na posteli a opíral se o několik polštářů. Zakroutil hlavou nad Tomovou poslední zprávou. Svým způsobem měl Tom pravdu: neměl žádný důvod, aby mu věřil poté, co ho bez jediného slova opustil. Bylo to jako zmokvaný kus dřeva, který byl prolezlý škůdci. Bolelo to.


Když se Tom rozhodl odstřihnout Billa ze svého života, zničil tím veškerou sebeúctu, kterou Bill měl. Byl přesvědčený, že když ho nedokázalo milovat ani jeho vlastní dvojče dostatečně k tomu, aby s ním zůstalo, těžko najde někoho, kdo ano. Znovu a znovu analyzoval všechno, co se před těmi pěti lety vlastně stalo. Přemýšlel i o tom, co se stalo týdny před tím incidentem a co měl udělat jinak, aby ho bratr neopustil. Častokrát si přál, aby se mohl vrátit do minulosti a sám sobě říct, aby se Toma zuby nehty držel. Kdyby věděl, že Toma ztratí, držel by ho u sebe tak pevně, že by mu museli zlomit paže, aby ho od bratra dostali.


V okamžiku, kdy se incident stal, Bill netušil, že se jeho život promění v peklo. Do té chvíle nikdy ani neuvažoval o tom, že je nějaká možnost, že by ho Tom opustil. Při svých pohledech zpátky do minulosti si občas přál, aby si nebyl bratrovou láskou tak jistý. Možná, kdyby nebyl tak otravný, zhýčkaný a přilnavý, Tom by ho miloval dostatečně a zůstal by. V mysli si přehrával i tu sebemenší hádku, kterou měli. Pokaždé se choval jako herečka, nebo se snažil získat bratrovu pozornost tím, že byl celkově nesnesitelný.


"To mi stačí, věřím ti. Sladké sny, velký bratře."Zatímco Bill ťukal svojí odpověď, prsty se mu chvěly. Pokud tady byla šance, že konečně dostane vysvětlení, nemohl ji zničit tím, že bude na Toma až příliš tlačit. Jednou věcí si byl Bill jistý: potřebuje vysvětlení, aby se mohl posunout dál. Nevěděl, zda bude moci bratrovi odpustit, že ho opustil, i tak ale potřeboval slyšet, co se před pěti lety stalo z Tomova pohledu. Dokonce ani kdyby nemohli dát svůj vztah do pořádku, možná by to celé mohl konečně nějak uzavřít.


"Dobře se vyspi, doufám, že budeš mít krásné sny. Rozhodně si je zasloužíš."


Billovi mravenčilo v žaludku a pocit se začal postupně rozlévat i zbytkem jeho těla. Po chvíli poznal, že to byl pocit štěstí, a usmál se. Objal polštář a jako vlna ho udeřily vzpomínky na situace, kdy byl díky Tomovi šťastný. Bylo jich tolik a Bill přemýšlel, zda by ty špatné vzpomínky mohly být vymazány novými, kdyby byly opět dobré.


autor: silvelightning
překlad: Catherine
betaread: J. :o)

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 5. dubna 2018 v 20:28 | Reagovat

Jsem moc zvědavá co se tenkrát stalo.

2 Doris Doris | 5. dubna 2018 v 23:05 | Reagovat

Krasne se nam zo posouva a jsem rada ze Zom odlozil bojovnost a jde do toho. Nejak me napada myslenka, ze Tom se proste zamiloval a zalekl se toho. Nechtel tim Billovi ublizit nebo se mu zhnusit a tak proste opustil jeho zivot. V naivnim domeni ze to tim zabije i sam v sobe. A proto Bill vlastne ani memuze tusit co se tenkrat stalo. Doufam ze se to brzy dozvim a ze se jejich vztah bude postupne uzdravovat.

3 Iwuanka Iwuanka | 6. dubna 2018 v 20:57 | Reagovat

[2]: absolutne suhlasim.

4 Jasalia Jasalia | 8. dubna 2018 v 14:23 | Reagovat

Tiež si myslím, že sa Tom do Billa zamiloval. Ale skôr predpokladám, že došlo aj k nejakému fyzickému kontaktu, po ktorom Tom ušiel a Bill ostal sám a v presvedčení, že to preňho nebolo dosť. Čoskoro sa to však isto dozvieme. Ďakujem za časť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama