Zaslepení 10. (1/2)

29. ledna 2018 v 16:00 | Janule |  Zaslepení
autor: Dušinka


Tu lekci z gramatiky neberte příliš vážně, v češtině to moc smysl nedává, ale nějak jsem to přeložit musela ;)

Proti touze srdce


Bill bleskově zapadl do Tomovy ložnice, kde se Tom soukal do svých boxerek. Oblékl si i pyžamové kalhoty, než vyběhl z místnosti se spěšnou instrukcí: "Zůstaň tady."
"Ehm…" Bill stejně zůstal stát u dveří s úmyslem odposlouchávat.
"To opravdu není způsob, jakým jsem se chtěl dozvědět, že máš nového frajera, Tome… jedině, že by to nebyl tvůj frajer a tys byl včera v noci vážně opilý. Ať tak nebo tak, tohle se ti vůbec nepodobá," slyšel Bill říkat Dereka. Natáhl se pro své džíny a oblékal si je, zatímco dál naslouchal.
"Podívej, Dereku, ehm… je to komplikované."
"Co je na tom tak komplikovaného, že jsi mi to nemohl říct?" Derek zněl ublíženě, a Bill dostával pocit, že si jsou bratři opravdu blízcí. Dost blízcí na to, že nejspíš jeden s druhým sdíleli své milostné životy.
"Dereku, já… chtěl jsem ti to říct. Já…" Zatímco se Tom zakoktával, Bill prohrabal jeho prádelník a našel tam bílý nátělník. Natáhl si ho přes hlavu a pak se postavil ke dveřím a čekal, až pravda vyjde najevo. "Ty víš, že bych ti to řekl, pokud bych neměl dobrý důvod k opaku."
"Je ještě pod zákonem?"
"Ne!"
"Protože, vypadá mladě… Tome, prostě mi to řekni. No tak, pokud to není… prostitut, jinak nevím, proč bys mi to nemohl říct." Bill si přitiskl ruku k ústům, jak vyprskl. On, prostitut?


"Sklapni, ty víš, že to bych nikdy neudělal. On je, ehm…"
S rozhodnutím, že Tom už trpěl dost, Bill otevřel dveře, proplížil se halou, a nakonec si odtáhl židli u jídelního stolu, kde bratři seděli naproti sobě. Poslal Derekovi svůj nejlepší úsměv a doufal, že udělá co nejlepší dojem, navzdory okolnostem. Tom vypadal vyplašeně a Bill mu dlaní sevřel koleno s pokusem jej ukonejšit.
"Já jsem Bill," představil se přesně ve chvíli, kdy Tomova ruka vklouzla do jeho vlastní. "Jsem Tomův student."
Instinktivně napřáhl ruku šokovaný vlastními slovy, která mu právě vyšla z úst. Neměl v úmyslu být tak přímočarý.
Derekova dlaň už byla v Billově ve chvíli, kdy zaregistroval jeho slova. "Ahoj, ehm, co?" Derek na něj civěl a Bill se zavrtěl, věnoval Derekově dlani krátké potřesení, než svou ruku stáhl a poslal Tomovi pohled. Tom vypadal omráčeně.
"Ehm, no, jo. Teď už to víš," řekl Bill nervózně a uvědomil si, že svírá Tomovu ruku tak silně, až přestával cítit prsty. Snažil se jej pustit, ale Tom jej svíral nazpět stejně tak silně.
"Bille," řekl Tom a poslal mu prosebný pohled. Tom očividně chtěl, aby sklapnul, a Bill mu to nemohl mít za zlé; samozřejmě, že to chtěl říct Derekovi sám.
"Promiň, prostě to ze mě vylítlo," řekl Bill žalostně, a Derek se náhle rozesmál.
"No nevěděl jsem snad, že se tohle stane? Neučíš ještě ani tři roky a už vykrádáš vlastní hnízdo.""Ale drž hubu, nejsem zase o tolik starší než on!" Prohlásil Tom a vložil si hlavu do dlaně, která zrovna nebyla propletená s Billovou. "Takže to nikomu neřekneš…? A co tím myslíš, že jsi věděl, že se to stane?"
"Jasně, jako bych snad udal vlastního bratra." Derek zavrtěl hlavou, pak spojil ruce a položil je před sebe na stůl. "Tome, upřímně? Ty se tak lehce zamiluješ; vlastně jsem docela překvapený, že se to nestalo dřív."
Bill se snažil se nerozhihňat. Ukradl si pohled na Toma, který vypadal zčásti zahanbeně. Jeho tvář byla kompletně červená. Derek se zasmál, a pak se znovu otočil k Billovi. "Já jsem Derek, mimochodem. A ty jsi Bill? Jo, vlastně tě poznávám z restaurace!" Prohlásil a překřížil si ruce na hrudi. "Tom o tobě v jednom kuse mluví. Ha! Jak mi to mohlo uniknout?"
"Ach, mluví?" Zeptal se Bill a opřel se o Toma, který si tiše odfrknul. Bill mu poslal pohled a pobaveně sledoval, jak se předklonil a čelem udeřil do stolu. "O-ou, muž sražen k zemi…" řekl škádlivě a stiskl Tomovu paži. Když Tom neodpověděl, Bill se zeptal Dereka: "Je tady kafe?"
"Jo, zrovna jsem udělal celou konvici."


Bill to použil jako výmluvu, jak se zaměstnat v kuchyni, a dal si na čas, aby nalil Tomovi šálek a osladil mu ho tak, jak jej to viděl dělat dřív. Chtěl dát bratrům šanci si promluvit, a co nejvíce se snažil ignorovat tlumené tóny Tomova a Derekova šepotu. Jedna Billova část tak nějak věděla, že Derek není se vším až tak okay, jak se zdál být, a Bill to mohl vidět na jejich stoických tvářích, když se k nim vrátil se dvěma šálky kávy, jedním pro sebe a jedním pro Toma. Jejich šeptání ustalo a zrovna uvažoval, jestli by měl oznámit, že musí jít domů a odběhnout si pro věci, když se namísto toho od stolu omluvil Derek.
"Takže?" Zeptal se Bill, jakmile uslyšel cvaknutí Derekových dveří.
"Díky za kávu," odpověděl Tom a Bill sklopil hlavu.
"Můžu jít-"
"Ne! Ne, Bille, to nemusíš. On není… je s tím v pohodě, on jen… Já nevím, jak se to stalo, ale Derek je mezi námi dvěma ten velký bratr. A tak si o mě jen dělal starosti, to je všechno. Prostě to tak dělá. Všechno je okay."
"Skvělé," zazubil se Bill, cítil ohromnou úlevu a hravě Tomovi pocuchal vlasy. "Okay, no… Stejně už bych měl jít brzo domů. Než si budou mí rodiče dělat starosti a já nevím, zavolají Andyho rodičům…" Byla to však jen výmluva; věděl, že jeho rodiče nezajímalo, co dělal, tak dlouho, dokud byl zpátky na večeři.


"Zůstaň trochu déle?" Tom položil dlaň na Billovo stehno, a Bill věděl, že takovou žádost nemůže odmítnout.
"Ještě jsem pořád vítaný?" Zeptal se, a Tom se na něj jen široce zazubil.
"Ještě minimálně dalších pět hodin. Tak pojď, miláčku, jdeme zpátky do postele."
Billovi to nebylo třeba říkat dvakrát, jen popadl svůj šálek a vyskočil ze židle s až příliš velkým entuziasmem na někoho, kdo se vracel zpátky do postele. Celý svítil z Tomova výběru oslovení, a Tom jej vzal za ruku a vedl jej zpátky do svého pokoje. Jakmile byly oba šálky odloženy, oba se schoulili společně na posteli se spojenými rty.
"Lehce se zamiluješ, jo?" Uvažoval Bill, když se od sebe odtáhli s potřebou kyslíku, a Tom sevřel čelist.
"Sklapni."
"Takový romantik…"
"Sklapni!" Tom se přetočil na Billa a zlíbal jej málem do bezvědomí. Společně se několik minut váleli po posteli, dokud se Bill nerozhodl, že tím bude Toma škádlit později.


"Jak se cítíš?" Zeptal se Tom, když sevřel Billa v náručí, zatímco mu seděl na klíně, a dlaně přitiskl na jeho zadek. Bill zčervenal; po sedmi měsících na suchu byl přece jen trochu bolavý.
"Jsem pro druhé kolo," ujistil ho Bill. Koneckonců, nejvíce bolavá měl stehna, a na tom mohli zapracovat.
"Jo?" Tom vyjel rukou po Billově hrudi a Bill jej popadl za krk a přitáhl si jej pro žhavý, vlhký polibek. Tom mu na oplátku stiskl zadek a Bill věděl, že to nebude dlouho trvat, než Tom vytáhne svou zásobu kondomů a lubrikantu.
Včerejší večer probíhal mnohem pomaleji - soustředili se hlavně na předehru a samotný akt protahovali, jak jen to bylo možné, aby se vzájemně seznámili se svými těly. Tohle, na druhé straně, skončilo téměř tak rychle, jako to začalo, nebylo to až tak milování, jako spíš nadržené šukání. Bill s tím byl naprosto v pohodě.


Z postele se konečně dostali až o pár hodin později. Osprchovali se odděleně, Bill první, pak Tom, a Bill se stal svědkem Tomova remcání, že jeho cucfleky nezmizí dřív, než volno skončí. Bill sám jich měl několik pěkně zřetelných, ale pouze jeden byl na docela viditelném místě. Tom nebude mít žádný problém ty své schovat, odhadoval Bill, ale bylo roztomilé sledovat ho při tom stěžování.


O spoustu muchlování později v sobě Bill konečně našel sílu k odchodu. Rozloučil se s Derekem, který se moudře zdržoval ve svém pokoji se sluchátky na uších, a pak se ještě minimálně půl hodiny zdržoval mezi dveřmi, kde visel na Tomovi a šeptal mu sentimentální, zaláskovaná doznání, za která se bude později cítit trapně. K jeho velkému překvapení nebyl po příchodu domů žádný výslech; Simone se zeptala, jaký byl večírek, ale to byl konec veškeré konverzace o jeho předchozí noci. Bill měl podezření, že jeho matky měly pěknou kocovinu, a po zbytek odpoledne se jim lehce vyhnul.
Bill byl šťastný - přemožený, přešťastný jako v extázi - že se věci mezi ním a Tomem konečně vyvinuly, ale i přesto se cítil roztěkaně. Neměl nikoho, komu by to mohl říct a s kým by tuhle svou monumentální radost mohl sdílet, a to ho frustrovalo. Jeho první instinkt byl zavolat Natálii nebo Andreasovi, nebo to říct svým rodičům, ale nemohl.
Nicméně to byla cena, kterou musel zaplatit, připomínal si. A Tom za to stál.


***


"Dáme si malý test!"
Všichni studenti zasténali, ale Bill se jen vesele usmál. Všechno šlo jako obvykle; Tom stále zadával testy, Billovi rodiče a přátelé stále naprosto nic netušili; Corey stále posílal na chodbách Billovi zlostné pohledy; a Tom a Bill měli nadcházející víkend první rande. Byly jen sotva nějaké chvíle, kdy se Bill díky tomu široce nezubil. Vytáhl si na test velký kus papíru - Tomovy testy byly vždy rozsáhlé.
"Řekněte mi, zda jsou následující prohlášení v činném nebo trpném rodě. Pokud v trpném, přepište je do činného rodu. Zaprvé: ´Studentovi byly dány za jeho projekt ty nejvyšší známky´," prohlásil Tom, a Bill rychle napsal svou odpověď. Trpný rod mu v poslední době dělal největší problémy - což znamenalo, že musel zůstat po vyučování každý den, aby získal od Toma nějakou pomoc. "´Její teta chodila do supermarketu´."
O-ou. Byl to trpný nebo činný? Bill se rozhodl pro druhou možnost a napsal trpný. Její teta šla do supermarketu.
Počkat, ne, byl to činný, uvědomil si Bill, když si vzpomněl na své předchozí doučování s Tomem. Bill svou odpověď vymazal zrovna ve chvíli, kdy Tom pokračoval: "´Chlapec byl obdarován růžemi od svého přítele´."


Bill se zastavil a vzhlédl, stejně jako několik jeho spolužáků. Někdo se zachichotal. Tom nadále přecházel po třídě, jako kdyby neřekl vůbec nic zvláštního, a Bill hlavu znovu sklopil a sám pro sebe se usmíval.
Trpný. Jeho přítel ho obdaroval růžemi.
Po testu dal Tom studentům instrukce k novému projektu, který budou dělat ve dvojicích, a pak je nechal se spárovat, zatímco známkoval testy. Bill pohledem vyhledal Marinu, a měl radost, když ji našel, jak se také dívá jeho směrem, protože ona byla jediná, koho ve třídě znal. Zamával na ni; Marina popadla své věci a usadila se vedle Billa.


"Čau, tak co si o tom projektu myslíš?" Zeptala se, když otevřela sešit a otočila na novou stránku.
Pro svůj projekt museli vysvětlit specifickou symboliku nebo významnou scénu z Doriana Greye. Tom jim k tomu nicméně nedal žádné podrobnější instrukce, aby je povzbudil v kreativnosti. Projekt měl termín odevzdání za dva týdny a předvedou ho jako svou pololetní práci. To Billa překvapilo, ale Tom poté vysvětlil, že dokonce ani dvouhodinová zkouška je nemohla připravit na pokročilou zkoušku; namísto toho bude pořádat nepravou zkoušku týden po pololetních zkouškách, po škole. Studenti, kteří se jí zúčastní, dostanou extra body navíc.
"Nemám tušení, co udělat," přiznal Bill Marině. "Můžu něco nakreslit…"
"Myslela jsem, že bychom mohli udělat něco s fotografií," přispěla Marina. "A pak to možná svázat společně s naším shrnutím."
"Já to můžu nechat svázat," nabídl Bill. "Ale ve fotografování nejsem dobrý."
"No, to můžu udělat já. A mohli bychom tě obléknout jako Doriana!" Prohlásila a tleskla. Bill se zašklebil.
"Jako portrét?"
"Jako obojí! Skutečný Dorian a portrét Doriana."


Měli na plánování asi deset minut, než Tom všechny svolal, aby se vrátili na svá místa. Rozdal všem jejich testy; Bill měl dvě z deseti špatně, což znamenalo známku 80. Ne tak špatné, usoudil, ale Tom navrhoval své testy tak, aby byly dost jednoduché i na sto procent. Bill měl před sebou ještě spoustu práce.
"Hej, proč mám tuhle jednu špatně?" Zvolal Corey a mával testem ve vzduchu, aby upoutal Tomovu pozornost. Tom se přesunul k jeho lavici a prohlédl si papír, jakmile s ním Corey přestal mávat ve vzduchu.
"Číslo tři? No, bylo to špatně. Odpověděl jsi, ´Její přítel ji obdaroval růžemi´. Oba lidé ve vzorové větě byli mužského pohlaví."
"Pardon, ale to je proti mému přesvědčení," odporoval Corey drze, a Bill pocítil nutkání zakroutit mu tím jeho problémovým krkem. Dle výrazu na Tomově tváři to Tom cítil dost podobně.
"Pardon, ale je to můj test," střelil Tom nazpět. "A chytračením v mých hodinách A nedostaneš."
"Já chápu, že se snažíte být celý hipísácký a osvícený, ale vážně, pane Kaulitzi, kdo se stará o teplouše?"
Na moment si Bill myslel, že Tom Coreye možná praští. V každém případě by si to zasloužil. Namísto toho Tom složil ruce, čelist mu pracovala a obočí měl hluboce nakrčené.


"Já se starám o teplouše," odpověděl nakonec, hlas měl na běžné úrovni, ale stažený zlobou. "Víš, kdo další se ještě stará o teplouše? Naše ředitelka. Proč ji nezajdeš navštívit." Tom přešel přes třídu a otevřel dveře, aby Coreye vyzval k odchodu. Bill zadržoval dech, dokud Corey nebyl pryč, a pak se rozhostilo mrtvolné ticho.
Marina zvedla ruku, a Tom vypadal skoro vylekaně. "Jistě, ehm, máš nějakou otázku ohledně testu, Marino?" Zeptal se, vypadal trochu zmoženě.
"To ne, ehm… já jsem jen chtěl říct… Myslím, že je to cool, že jste… že se snažíte myslet na všechny. Žádný z mých učitelů na to neříká vůbec nic."
"Děkuju, Marino," řekl Tom, rozhlédl se po tvářích všech studentů a Bill mu poslal úsměv. Tomův pohled dopadl na Coreyovu prázdnou židli, a náhle řekl: "On si vzal svůj batoh, že? Do pr--" Tom se spěšně vydal dopředu a zvedl telefonní sluchátko na svém stole. Bill zvědavě naklonil hlavu a sledoval Toma, který práskl do klapky a čekal, zatímco v ruce kroutil s kabelem. "Haló, Elise? Tady je Tom. Zrovna jsem tam poslal Coreye Jamesona, ale mám pocit, že tam nedorazí. Ano. Jo, to je moudré. Ach, jako obvykle… ano, budu. Dobře. Děkuju."


Tom položil telefon, vzdychl, a přesunul se k tabuli. Opíral se o stůl, rukou si projel skrz vlasy a pokrčil rameny. "Ještě nějaké dotazy k testu?"
Nikdo nezvedl ruku, a Tom si sevřel kořen nosu. "Okay, no, zbytek hodiny je váš," rozhodl. Bill si z nějakého důvodu nemyslel, že to byl původní plán. Než však Tom opustil přední část třídy, jeden student zvedl ruku. "Ano, DeShawne?"
"No, ehm… já jsem jen přemýšlel… proč jste se chtěl stát učitelem?"
"Proč se ptáš?" Zeptal se Tom; nervózním gestem se zatahal za kravatu, zřejmě jej ta otázka zaskočila.
"No, já… tak trochu si myslím, že se jím chci stát taky," odpověděl DeShawn.
"Ach! To je skvělé, DeShawne," rozplýval se Tom. "Takže… No, není žádným tajemstvím, že miluju anglickou literaturu." Zasmál se, bylo vidět, jak se uvolnil. "A rád učím, je to prostě něco, co mi jde přirozeně. Ale proč jsem si vybral být středoškolským učitelem…" Odmlčel se a hleděl před sebe nad hlavami studentů. "No, upřímně, střední škola byla pro mě příšerná. Prostě opravdu strašná a já jsem ji nenáviděl. Když jsem začal uvažovat nad kariérou učitele, můj první instinkt byl dostat se tak daleko od střední školy, jak jen to bude možné - ale pak jsem si uvědomil, že jako vyučující mám moc věci zlepšit. Chtěl jsem tady být pro všechny ty děti, které se cítí stejně, jako jsem se na střední škole cítil já. Nebudu schopný dostat se ke každému studentovi, ale bude jich tu alespoň pár, kteří budou mít díky mně na střední školu lepší vzpomínky. To je to, v co doufám."


Rozhostilo se uctivé ticho, a pak zvedl ruku další student. Po zbytek hodiny Tom odpovídal na dotazy, převážně o svém soukromém životě. Jak jeden student poukázal, Tom o sobě mluvil jen vzácně, což, jak si Bill uvědomil, byla docela pravda, ačkoliv spíše pro ostatní studenty než pro něj. Jedna studentka se jej zeptala, jestli je ženatý nebo má přítelkyni, na což Tom zdvořile odpověděl ´ne´. Bill se pro sebe jen tiše zahihňal. Když zazvonilo, Bill se zdržel, aby Tomovi věnoval přátelské povzbuzení, ale DeShawn na promluvu s Tomem čekal taky, a tak Bill odešel se slibem, že zůstane po doučování.


Na chodbě na Billa čekala Marina. "Chceš se sejít tenhle víkend, abychom začali pracovat na tom projektu?"
"Ehm… no, nemůžu v pátek ani v sobotu, takže v neděli?" Páteční večer bylo Billovo rande s Tomem, a očekával, že zůstane u Toma až do soboty. Později odpoledně musel také do práce, takže ten den měl kompletně zabraný. "Můžeme pracovat u mě, mám spoustu uměleckých potřeb, a mí rodiče jsou na víkend pryč."
"Jasně, to zní dobře. Potřebuju tvoje číslo, můžeš mi napsat svou adresu." Marina vytáhla svůj telefon a Bill jí nadiktoval číslo. Když si telefon znovu ukládala, zeptala se Billa: "Myslíš si, že je pan Kaulitz gay?"
To Billa zaskočilo. "Co? Ehm… no, já nevím, mohl by být? Chci říct… jen proto, že netoleruje homofobii, to ještě neznamená, že…"
"Jo, ale on byl, jako, opravdu naštvaný. A taky řekl, že nemá přítelkyni, což je divné, protože… no, je docela dobrá partie." To Bill musel souhlasit. Tom byl docela dobrá partie. "Docela jsem se ho chtěla zeptat, ale…"
"Ne! Chci říct, že to by bylo opravdu divné… ptát se svého učitele na jeho sexualitu," vykoktal Bill, z nějakého důvodu zoufale chtěl, aby si Marina myslela, že je Tom hetero.
"Jo, taky jsem si to říkala. Každopádně, uvidíme se později, Bille!" Marina Billovi zamávala a vydala se chodbou pryč.
"Čau…"


autor: Dušinka
překlad: Zuzu

betaread: J. :o)
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dzesi3 Dzesi3 | 29. ledna 2018 v 16:52 | Reagovat

Mám chuť toho drzého smrada uškrtiť. Decká sú odporné, aj ja som chcela veľmi učiť, milujem chémiu ale keď som porozmýšlala nad pre a proti,nešla som učiť lebo by som skončila vo väzení alebo na psychiatrii práve kvôli takýmto drzým samolúbym spratkom. Tom sa nedal, milujem ho za to, ja viem že z pozície učitela nemôže moc urobiť, ale priala by som si aby mu dal raz na hubu :D. Je super,ž sa zastáva druhých, ale ako aj vyplýva z dielu, decka sú zvedavé, hneď sa ho pýtali a Marina už urobila aj predbežný záver. Som veľmi zvedavá ako sa to bude ďalej vyíjať. Veľmi nechcem, aby sa stal Tom terčom posmechu a disrešpektu.  Derek to zobral zajvne  v pohode a veľmi múdro sa zdržiaval v izbe so sluchadlami, to uznávam :D.

2 Iwuanka Iwuanka | 29. ledna 2018 v 17:08 | Reagovat

Musim si zakazat sem chodit ked som v robote. Spravam sa ako blazon ked toto citam.

3 Iwuanka Iwuanka | 29. ledna 2018 v 17:22 | Reagovat

Ten zaciatok ako Bill vzal do svojich ruk predstavenie sa Derekovi bolo famozne. A ta veta..ze lahko sa zamiluje. Boze.....Tom sa lahko zamiluje. (Odpadavam pri tej predstave, total romantika)

Tesim sa na ich prve rande. Velmi. Pavi sa mi ako Bill predpoklada ze bude spat u Toma. Hahaha. Mrska jedna.

Je mi luto ze Tom mal taku zlu skusenost so strednou skolou. Ale je velke pozitivum ze sa nevzdal a ze ide s velkym poslanim menit zivoty zopar detom. Je to naozaj krasne. Tak ako napisala Dzesi3, ja by som toto s detmi robit nemohla. Lebo to ke nad moje sily. Taky hajzlici co sa idu zo seba posrat.

Kazdopadne dakujem za fantasticky preklad prekladatelke. Tato poviedka ma nuti sa tesit na tak otrasny den ako je pondelok. Hahaha.

4 Karin Karin | 29. ledna 2018 v 21:51 | Reagovat

Tom musí mít občas nervy ze železa a setkaní z Derekem nemělo chybu.

5 Mischulka Mischulka | E-mail | 1. února 2018 v 20:50 | Reagovat

Seznámení Billa s Tomovým bratrem bylo vtipné! :-D Rozhodně ne pro účastníky seznamování, ale pro mě tedy ano! Musela jsem se strašně smát, když se Bill představil jako Tomův student. :-D :-D Tom s Billem jsou spolu ale moc sladcí! ♥

A Tom mě opět dostal tím, jak krásně uměl vyřešit vyhrocenou situaci. Ač jej to neuvěřitelně štvalo, a že na to měl právo!, tak dokázal zachovat chladnou hlavu, nevybuchnout, ale hezky s klidem všechno vyřešil. Jo, Tom je rozhodně dobrá partie! ♥

Moc děkuji za překlad!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama