Statistiky :-D

3. srpna 2013 v 16:30 | Janule |  About
Čau čtenářstvo ;-)


když jsem si předevčírem přečetla na srdci blogu o tom, že se zase chystají nějaké radikální novinky, jen jsem tiše sepjala ruce, a jak jsem totální ateista, pomodlila jsem se, aby to nebylo "vylepšení" jako vždy. Zatím pořád čekám na tu bombu, kterou Standa sliboval, ale jestli to mělo být vrácení statistik, tak si můžu jen oddechnout. Snad už nás nic horšího nečeká. :-)


Už je to rok, co přestaly fungovat statistiky blogů, a já si celý ten rok říkala, kdy už je vrátí, a co jim na tom může trvat tak dlouho... dokonce mě i naivně napadlo, že to trvá tak dlouho třeba proto, že pak bude mít počítadlo každá stránka, za což se modlím od chvíle, kdy jsem na blog přišla. Ovšem to jsem se přepočítala... pokud tedy vylepšování ještě neskončilo.
Statistiky se nám potichoučku vrátily, až tak tiše, že včera jsem si jich ani nevšimla, ovšem v jaké podobě.


Pamatujete si, jak jsem vám dávala do menu tři nejčtenější články dne? Jo? Tak ty se sice vrátily, ale zmizela čísla, kolik lidí je četlo, takže při současném počtu tří článků denně je to v podstatě k ničemu. Pořadí těch tří odkazů sice odpovídá tomu, co se ukazuje ve statistice bit.ly, ale čísla tam nejsou, takže nemá cenu to do menu vracet. Nic byste se z toho nedozvěděli, jen to, že tři nejčtenější články toho dne jsou ty, co byly zrovna zveřejněné. Logicky, jak jinak. U povídek to ani jinak být nemůže.
Vidíte sami, ani místo na celý název článku nezbývá... natož na počet přečtení.


Co se týče návštěvnosti blogu, tak jsem se docela dost pobavila. :-) Představte si, že podle TopListu na blog chodí zhruba 550-600 lidí denně... baj voko, beru to s rezervou, TopList nikdy neměřil přesně, většinou si přidával, protože po nějakém čase zapomene ip adresu návštěvníka, který tu už v ten den byl, a započítá ho znovu. Můj střízlivý odhad tedy byl, že sem chodí tak 300 lidí denně, což je pořád ještě úspěch, když vidíte v bit.ly statistikách ta zoufalá čísla, kolik lidí povídky čte. Pořád si říkám, co tu ty lidi dělají, ale to je zřejmě něco jako záhada bermudského trojúhelníku, na to mi nikdo neodpoví.
Když jsem si rozklikla statistiku návštěvnosti, kterou počítá sám slovutný blog, vyvalila jsem oči. Ve čtvrtek prý na blogu bylo 1322 jedinečných návštěv a v pátek dokonce 2846. No hergot! :-D To nám to hezky začíná :-D Netuším, kdo to tam na blogu počítá, ale nejspíš se vrátili k dětskému počítadlu s kuličkama, jinak to nevidím. :-D Nebo že by si sám blog pokoušel uměle zvedat návštěvnost, aby měl víc reklam? ;-D


Takže vidíte, že mi nezbývá nic jiného, než zůstat u odkazů bit.ly, i když čísla z nich nejsou pro žádného autora nic optimistického. O to jsem radši, že i přes ta čísla dál autoři píšou, překládají, dokonce přibývají i noví, a nenechají se odradit.
Jak jsem psala už několikrát, dokud budete psát, dokud budete číst, budu tu pro vás, v případě, že nezasáhne vyšší moc.
Modlete se se mnou, ať je to všechno, co k osmému výročí založení blog.cz udělali nově, ale jak to znám, naši modlitbu nikdo nevyslyší, oni jsou prostě "kreativní" až za hrob. Neustálá snaha propojit blog s FB už se mi zdá až trochu trapná, protože většina blogerů je v komentářích proti, když zase něco takového Standa nabízí. Doufám, že mi tady nikdo na to jejich lajkovací tlačítko, co už se nedá nijak odstranit, neklikáte, nechci sem lákat lidi, kteří tu nemají co dělat. :-)

Tak jo, modleme se, ať to tady vydrží co nejdýl, a přidejme k tomu "Alláhu, dej nám vláhu", ať už ty protivný vedra konečně skončej, nebo se rozteču jako sněhulák, díky J. :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cincina cincina | Web | 3. srpna 2013 v 21:15 | Reagovat

No tohle fakt nemá cenu, když tam nejsou ta čísla :D Překvapuje mě, že mezi nejčtenějšími je moje povídka :D Valím oči tady :D

2 Janule Janule | 3. srpna 2013 v 21:26 | Reagovat

[1]: Vždyť to tam vysvětluju. :-D Když jsou tři nový povídky za den, tak jsou pak všechny ve třech nejčtenějších, to je logický. :-D Jsou to denní statistiky. Kdyby jich bylo 7, jako kdysi, tak by to k něčemu bylo, ale takhle je to na prdlačku.

3 Anet Anet | E-mail | 4. srpna 2013 v 13:34 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že blog nemám, tak se v tom ani nevyznám, ale myslím si, že sem ty lidi přijdou, nenajdou žádnou povídku, kterou čtou a zse odejdou nebo mě nic jinýho nenapadá.. :D přiznám se, že dřív jsem četla všechno, ale teďka už si vybírám a mám i vybrané autory, které ani číst nezačínám, protože nepíšou a nebo svoje díla ani nedokončujou.. ;) nikoho nekritizuju, sama nepíšu... ;) ale polepším se v komentářích.. :)

4 KaTHulle KaTHulle | 4. srpna 2013 v 21:15 | Reagovat

Tyjo já sem si toho ani nevšimla že je to už "zprovoznění"... ano ano souhlasím s tím ty počty těch lidí co rozkliklo nějaký článek by se fakt hodil... nejen tu na TWC, ale i na mojem blogísku protože jsem občas byla hoodně překvapená (když jsem viděla že si někdo rozkliknul rok starej článek a tak). Kór, když tam nemám kdovíjakou návštěvnost, ale to je vedlejší, co bych jako čekala, když tam skoro nic nepřidávám. :D )

Heh já to třeba malinko objasním proč tu ty počítadla započítávají mě ... já tu chodím denně několikrát a jen čumím .. a večer si čtu dopsaný povídky.. a pokud autora znám tak mu napíšu na fejsu protože vím že tu ten koment nemá smysl (když čtu povídku z roku 2010) jelikož by si ho přečetl za hodně dlouho nebo vůbec ... No jako mohla ch tam ten koment nechat.. fakt se bojim že si to ten autor nepřečte..

No tys to s tím modlením přehnala slečno !! :D já tu teď sedím a bojím se kouknout ven protože je tu bouřka a troufám si říct že ne jedna... tma tu byla už o půl 8 jako někdy v půl 10 ... :D A prší a stejně mi je vedro.. :D Takže to Aláh vzal doslova, příště k tomu přidej i mírný ochlazení a budu spokojená. :D

A raděj končím nebo tu ten koment bude delší jak článek. :D

5 Hikaru Hikaru | Web | 4. srpna 2013 v 22:06 | Reagovat

Ono je někde likovací tlačítko ?? :D Jinak já jsem čekala co se na tom zeleném políčku objevý, ale když nic dlouho nebylo doufala jsem v něco lepší no co už :D

6 Zuzana Zuzana | 4. srpna 2013 v 23:58 | Reagovat

"Milujem" tie "vylepšenia" ktoré v poslednej dobe vládnu internetu. Keby aspoň ponechali možnosť výberu, či chcem pôvodnú verziu alebo nie. Na webgardene síce tú možnosť dali, ale kopec vecí v nej znefunkčnili. Nenávidím zmenu na youtube a facebooku. A o aktualizáciách na mozille ani nehovorím. Keď počujem o "vylepšeniach" mám husiu kožu.

7 Zuzana Zuzana | 4. srpna 2013 v 23:58 | Reagovat

"Milujem" tie "vylepšenia" ktoré v poslednej dobe vládnu internetu. Keby aspoň ponechali možnosť výberu, či chcem pôvodnú verziu alebo nie. Na webgardene síce tú možnosť dali, ale kopec vecí v nej znefunkčnili. Nenávidím zmenu na youtube a facebooku. A o aktualizáciách na mozille ani nehovorím. Keď počujem o "vylepšeniach" mám husiu kožu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama