Pokračování experimentu :o)

30. dubna 2013 v 22:00 | Ketty & Janule |  About

Tak... většina lidí na novou možnost měření čtenosti reagovala kladně, tak to vyzkoušíme. Dám tomu týden, pokud se to osvědčí, jsem ochotná to dělat, dokud Standa slavnostně nespustí počítadlo. I kdyby to byly jen tři nejčtenější články jako předtím, tak při současný frekvenci 3 povídky denně by to bohatě stačilo. Ale to se uvidí, jestli to vůbec někdy spustí. V srpnu to bude rok, co to nefunguje. Přijde mi to trochu jako socialismus, tam bylo taky na všechno dost času :-D

No... takže si to znovu shrneme, aby všichni pochopili, co mají dělat.

Čtenáři, vy místo na název článku nebo na "celý článek" dole klikejte pro otevření povídky na odkaz, který bude od zítřka nahoře uprostřed článku, ještě před jménem autora, abyste to neměli tak daleko dolů nad perex. Díky tomu si autor bude moct vaše přečtení započítat do čtenosti. Pokud na to zapomenete, a dojde vám to až po přečtení, můžete na něj kliknout i pak, tím vůbec nic nezkazíte, tím se v podstatě jen aktualizuje stejný článek, ve kterém už jste, ale započítá se váš klik... ale stačí jednou, nesnažte se zbytečně autorovi zvedat čtenost, to mu nepomůže. Samozřejmě, nejvíc ho potěšíte komentářem, to všichni víme. Je srandovní pozorovat, jak někteří začnou komentovat až ve chvíli, kdy se sami stanou autory, a když pochopí, jak je komentování pro ně důležité. Holt osobní zkušenost je vždycky nejlepší.


Autoři, vy (ale nejen vy, i čtenáři) máte jednoduchou možnost zjistit, kolik lidí vaše dílko četlo, a to tak, že si zkopírujete (ne na něj kliknete, to vám bude k ničemu, jen si přidáte neplatný klik sami od sebe) odkaz, otevřete si vedlejší okno, vložíte ho do adresního řádku, přidáte k němu + a potvrdíte. Tím se dostanete přímo na statistiku klikání, která vypadá takhle:
EDIT 23:15
PS: napadlo mě, že vám budu odkaz s plusem dávat pod odkaz na otevření článku, tak uvidíme, jak dlouho mě to bude bavit :-D
Nejdůležitější je pro vás samozřejmě oranžové kolečko vpravo nahoře s celkovým počtem kliknutí, možnost kopírovat odkaz, nějakej ten prdlej kód pro chytrý telefony, pak taky dole můžete vidět, odkud přišli ti, kteří na odkaz klikli, ale to už se mi do obrázku nevešlo. Můžete si nastavit, jak chcete, aby se vám statistika zobrazovala. Vyzkoušejte si to, uvidíte, co se tam dá všechno zjistit.

Další možnost pro vás je dát si odkaz (v původní podobě, ne s +) na svůj FB, blog nebo Twitter s tím, že je to poslední díl vaší povídky, a kdo ho ještě nečetl, může kliknout a dostane se díky němu rovnou na twincestblog do článku.

Odkaz je funkční napořád, zatím jsem ani nenašla možnost ho smazat, pouze snad archivovat, ale jak už jsem psala, na blogu bude vidět pouze do chvíle, než spadne článek mimo hlavní stránku. Pak už bude uvnitř a záleží už jen na tom, kdo bude číst, jestli na něj klikne čistě jako zprávu pro vás, nebo se na to vykašle. Ještě nevím, jak přesně docílit, aby všichni, kdo přijdou noví, věděli, o co se jedná... podumám. :-)

Zkusím nastavit počet článků na hlavní straně na maximum, což je 20, ale mám obavy, že kdo má starší počítač, mohl by dlouho čekat, než se mu to načte. Pokud to tak bude, písněte, uvidíme, jestli někdo takový vůbec je.

Takže... týdenní experimentos začíná, tak doufám, že se to osvědčí a vy si zvyknete klikat na ten správný odkaz. J. :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | 1. května 2013 v 23:25 | Reagovat

moc se mi to líbí, protože nikdy nevím, co mám do komentářů psát:) čtu jen povídky, které se mi líbí a ke kterým nemám žádné výhrady a furt psát super povídka blabla mi příjde k ničemu:D nebo psát doufám že to dopadne tak a tak-autorka má snad dopředu promyšlené,jak co dopadne takže taky zbytečnost. ale je blbé číst,aniž by autorka věděla ,že čtete ,tak jsem musela vždycky vyplodit nějaky podivny komentář :D počítadlo je mnohem lepší..

2 Janule Janule | 1. května 2013 v 23:41 | Reagovat

[1]: To jsi pochopila úplně špatně. To nenahrazuje komentáře. Ty jsou to nejcennější, co autor může dostat, tak pokud možno pokračuj, i když ti připadá, že jsou tvoje komentáře k ničemu. Nikdy nejsou. J. :o)

3 Zuzana Zuzana | 2. května 2013 v 19:17 | Reagovat

Ja kliknem rada ale bez poďakovania alebo bez napísania pocitov nedokážem článok nechať tak. Komentár nenapíšem len tam, kde nečítam.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama