Rozhovory II - modrozelenka 1/2

6. září 2012 v 19:00 | Ketty & Janule |  Rozhovory
Ahoj twincesťáci,

říká vám něco nick "green_and_blue"? Že ne? A když to přeložím jako "modrozelená", to už bude asi lepší, že? Kdysi v dávnověku, za mého mládí, byl takový posměšný popěvek "zelená - modrá, pro blázny dobrá" - protože se tahle kombinace barev v módě považovala za nepřípustnou a vzal by si ji na sebe jen blázen. :-D Proto jsem si říkala, jestli majitelka tohohle nicku tuší, co u nás v Čechách tahle kombinace barev znamenala, nebo se jen náhodně trefila do ekvivalentu pro něco "bláznivého". Poprvé jsem se s nickem green_and_blue setkala na "cizím území" THF pod svou povídkou Space Time Story (překlad Časoprostoru). Modrozelenka si tehdy všimla typicky českého nicku Janule a napsala mi anglicky komentář. Já si nejdřív nebyla jistá, jestli je nebo není "od nás", ale pak mi 2.11.2010 přišel e-mail a bylo jasno. :-)
Dnes, po necelých dvou letech, kdy se naše milá modrozelenka, jak jsem ji překřtila, aby se mi v komentářích líp oslovovala a skloňovala, podílí na obsahu našeho blogu úžasnými překlady povídek z angličtiny, vám s ní přináším rozhovor. Doufám, že se mi podaří pokládat takové otázky, abyste se vy i my pobavili, a hned skočím na tu první.

Takže, milá modrozelenko :o) Díky, žes po menším váhání s rozhovorem souhlasila, a jak jsem ti slíbila, nebudu z tebe tahat nic, co nebudeš chtít prozradit. Takže jdeme na to... jméno, příjmení, datum narození, porodní váha, vzdělání, bydliště, rodinný stav, zdravotní stav, stav tvého konta, a šup šup, ať to nezdržujem :-D Sliby chyby, těm prostě nesmíš věřit. :-D :-D No... a je po rozhovoru. :-D


Zdravím všechny návštěvníky a návštěvnice twincest blogu:-)
Když mě Janule požádala o rozhovor, říkala jsem si, že se buďto pomátla, nebo ji krutá letní výheň, kterou prý letos v Čechách máte, a kterou Janule tak neskutečně zbožňuje, způsobila pořádný úžeh, nebo jí totálně vyschla studnice autorek, se kterými by tohle popovídání bylo určitě adekvátnější. Je sice pravda, že ráda občas něco přeložím a pošlu to pak Januli, jak já tomu říkám, k zaplácnutí deficitu příspěvků, ale v porovnání s jinými renomovanými překladatelskými stálicemi, jakou je kupříkladu LilKatie, které tímto otevřeně skládám poklonu, jsem toho k dnešnímu dni šnečím tempem a v potu tváře sesmolila tak bídně málo, že není v podstatě ani o čem mluvit. Ráda bych opravdu věděla, k jakým tématům se tento rozhovor nakonec sveze… a taky se už neskutečně těším na všechny moje jazykové paskvily, které zcela určitě opět zplodím a Janule je zaručeně neopraví pro pobavení všech přítomných. :-)


Ale k tvé první otázce, Janulko. Já ti říkala, že na okopírovanou občanku a maturitní fotečku můžeš rovnou zapomenout :-) Ty se ale nedáš, co?
Takže co na sebe prásknout? Vzhledem k tomu, že moje TH láska a slashová záliba povšechně je věcí hooooooodně privátní, budu radši klamat tělem a zůstanu pod rouškou anonymity mé přezdívky, kterou jsem si vybrala, a kterou mám i ráda. Green_and_blue jsem si vybrala zcela záměrně a modrozelená pak už následovala zcela logicky. To ovšem nic nemění na tom, že s tou hrstkou osůbek, se kterou jsem se pomocí tohoto blogu a THF blíže, i když jen virtuálně, seznámila, a za což jsem neskutečně vděčná, pak udržuji velice otevřený kontakt a vykecám jim o sobě víc, než by možná sami chtěli vědět.


Takže mé pravé jméno neřeknu, ale na jiných internetových kontech a fórech ještě figuruji jako Markéta Lazarová, což mé jméno sice není, ale má k němu hodně blízko. Věkově patřím do kategorie těch služebně starších, neboli taky jinak řečeno, pamatuji Klub mladých, oslavy prvního máje se skandujícími tribunami a cukrovou vatou, Kotvalda a Hložka, Tuzex, Sisinky, Vitacit, kopeček citrónové vodové zmrzliny za sedmdesát halířů (sleduješ to Janule, jak se vždycky dostanu zcela zaručeně k dlabanci), takže ať si to každý spočítá sám :-)


Původně jsem z ušmudlané Ostravěnky, kterou nesmírně miluji a nedám na ni nikdy dopustit, ale už spoustu let žiji v zahraničí. Jsem štírka jak vyšitá a mé datum narození se shoduje s datem narození jednoho rockera, což osobně považuji za docela bizarní, ale sladkou shodu náhod, protože on je mou hudební úplně největší láskou. Jsem vdaná, mám šestiletého syna a bankovní konto věčně prázdné :-) Porodní váha: 3200gr. Číslo bot: 39. Krevní skupina: 0- (Jsi Janule aspoň trochu spokojená?) Miluji hudbu, knížky (když je čas, což v době současné není skoro nikdy), cestování, gastronomii, parfémy (koho to tak může pro Kristovy rány zajímat), moře, art deco, japonskou architekturu, francouzské lilie, vůni lip a bergamotu... Nesnáším červenou řepu, kolotoče a houpačky, poutě, zábavní parky, country, muzikály, auta, homofobii, rasismus, lidskou omezenost a tupost. Pro začátek jako výčet o mé osobě by mohlo stačit, ne?


Uff, teda mám pocit, žes to na mě vysypala všechno najednou :-D Na co já se jako budu teď ptát, nevíš? :-D Tak snad něco vymyslíme...
Taky jsem krevní skupina 0, ale bohužel 0+, takže nejsem univerzální dárce jako ty. Naši "nuloví" předci byli prej první lidi, co ještě žili v jeskyních, lovili, co se šustlo kolem, a nejspíš trpěli hlady, takže není divu, že všechny naše rozhovory skončí u žrádla :-D Je to prostě geneticky daný. Jsme tak nějak historicky vyhladovělej druh, my "nulky", co si budem povídat. Nikdy nezapomenu na jeden náš rozhovor, kdy jsme probíraly podle obrázků obalů všechny starý socialistický laskominy, byl to vážně vyčerpávající večer. :-D

Víš, že seš první Štír, kterýho jsem v životě potkala? Nikoho tohohle znamení kolem sebe nemám, nebo o něm aspoň nevím. Sice jsi podle data narození na jeho totálním chvostu, pokud ten rocker je ten, kterej si myslím, že je, ale stejně... chybělas mi do sbírky. :-D
To si jako myslíš, že napíšeš "žiju v zahraničí" a nikdo se nebude ptát kde? :-D Nemyslím si, že by tě mohl někdo vypátrat, tak kápni božskou, ať ti všichni záviděj, protože je tady určitě spousta těch, co by s tebou měnili. Narážím tím na to, že tvoje současný působiště je rodnou zemí několika dost slavných, v Čechách milovaných kapel, a není to ani Německo ani Amerika. A taky si myslím, že až se tě teď budu ptát na to, jak ses vlastně dostala k TH, tak to stejně budeš muset na sebe prásknout, kdo je to ten nejmilejší rocker a jak se jmenuje jeho slash fandom. :-D
Takže... jak ses, milá modrozelenko, dostala na THF a následně na twincestblog? :-D


No chtěla jsi detaily, ne?! Tak je tady máš :-)
Já na ten virtuální "sladký" večer taky ráda vzpomínám. To byly orgie, co? Ale paměť máš stejně jednoznačně lepší než já :-) Já jen ty dobroty popisovala a tys je hned pojmenovávala :-) I ceny sis pamatovala :-)

Ale k tématu a k tvým otázkám. Bydlím už spoustu let ve Skandinávii. Nejdřív to byly 4 roky ve Švédsku, ale teď jsou to Helsinky a nejspíš tu už i setrvám. S tím rockerem - štírem jsi to hádala dobře. I s tím chvostem našeho hvězdného znamení. Ještě, žes tam nenapsala ocas, Janule :-)
Ville Valo a HIM jsou mojí hudební posedlostí a ta se mě drží s menšími přestávkami už sakra dlouho. Fanynkou HIMu jsem vlastně od samých začátků kapely a dodnes mě to drží. Je to holt dlouhodobý vztah. To se za hlavu jen tak hodit nedá :-) Navíc jsem hodně loajální a rozhodně nejsem včelkou přelétavou. Co mě jednou popadne, u toho většinou setrvám až k trpkému konci. V té době, kdy já začala poslouchat HIM a nechala se pobláznit charismatičností jejich frontmana, Tom s Billem ještě plácali bábovky na pískovišti :-) Když se teď nad tím tak zamýšlím, tak je to docela legrační. Jsem v podstatě ráda, že mám tyhlety hudební / slashové posedlosti jen dvě. Navíc by mi nestačil jak čas, tak mentální i srdeční kapacita.


Jak jsem se k TH, THF, twincestu a tvému blogu ale vůbec dostala? Ježíšmarjá to bude na dlouhý lokte. Jedna ukecaná klade takovýhle otázky druhý, ještě ukecanější. U toho každý usne... No, ale když už, tak už. :-)
No jak… čirou náhodou. HIM sice poslouchám už strašně dlouho, ale do slashe jsem spadla teprve relativně nedávno. To, že kolem HIMu existuje na livejournalu i anglická slashová komunita, jsem zjistila teprve tak před 4 roky. Nemusím snad říkat, že jsem si připadala jak v Jiříkově vidění, v tom nejkrásnějším Jiříkově vidění, pochopitelně. To léto před 4 roky jsem strávila čtením všeho, k čemu mi síly stačily, a snad poprvé v životě jsem byla opravdu vděčná za mou znalost angličtiny. Znát anglicky obstojně dobře je jedna věc, umět si beze zbytku vychutnat slashovou "literaturu", je věc druhá. A tak jsem četla a četla, poznávala postupně zajímavé autorky, rozšiřovala si obzor a zabředávala do toho hlouběji a hlouběji. Byla jsem spokojená, nic mi nechybělo, nic jiného ani nového jsem nehledala. Nejsem promiskuitní typ (tím nechci kritizovat ty, co promiskuitní jsou, lol) a toto pravidlo uplatňuji i u svých oblíbených slashových pairingů.


Musím však podotknout, že v té době už _vam komunita začínala zacházet na úbytě a mně z toho bylo docela smutno. Mým prokletím totiž je, že skoro ke všemu přijdu až s křížkem po funuse a dodnes nevím, jestli je to tak vlastně dobře, nebo jestli si mám zoufat. Ani TH v tomhle není výjimkou (bohužel-bohudíky).
Jednou z mých oblíbených _vamových autorek v té době byla LillithValo, která se nedávno začala objevovat i na tomhle blogu, ne ovšem jako autorka, ale jako zdatná montážistka. Lillith dokonce napsala jednu povídku o tom, jak má Ville dvojče, se kterým má techtle mechtle (ach ta síla podvědomí).


Já ji měla jako známou na livejournalu a jednoho dne roku 2009 se tam Lillith objevil příspěvek o krásných, křehkých mužích. Sbírka to byla pěkná (byl mezi nima i Bill), ale já to jen přelítla a soustředila se výhradně na Vala, který její sbírku korunoval. Potom se jí tam objevil příspěvek další, a tentokráte to byly fotografie jen Billovy, a Lillith na něj pěla obdivné ódy. Upřímně můžu říct, že mě to dost nakrklo, protože jsem to brala z čistě sobeckého hlediska jako potencionální odchod další autorky, kterou jsem měla moc ráda, a jejíž zájem se zničehonic obrátil k tomuhle německému puberťákovi.


Samozřejmě, že jsem věděla, kdo TH jsou, ale šlo to v té době úplně mimo mě. Billa jsem znala jen jako tamtoho, co má vlasy, jako by proletěl dráty vysokýho napětí, taky jsem věděla, že nazpívali něco o Schrei a pak ještě něco o nějakým vodním živlu, ale to tak asi bylo všechno. Ve Finsku se o nich nikdy moc nepsalo a já telku zrušila po narození syna před šesti lety (teď tu budu za jeskynní ženu :-). O existenci Toma jako Billova dvojčete jsem neměla ani tušení, o Géčkách jakbysmet, no a můj tehdejší názor na něj si radši nechám skromně pro sebe :-))))) Ignorantství a nevědomost jsou někdy opravdu ošklivá věc. V té době jsem si nedokázala představit, že bych mohla poslouchat hudbu teen kapely, zpívanou v němčině k tomu všemu. Dneska miluji paradoxně jen ty jejich německé verze, i když německy sama neumím, a zpívanou angličtinu bych Billovi nejradši zakázala.


Když jsem Billa u Lillith tenkrát spatřila, i přes prvotní nechuť a rozčarování mi to přece jen nedalo a její článek jsem si rozklikla. No a to byl ten osudový krok, po kterém už nebylo návratu. Nejdřív jsem si všimla, že Bill za tu dobu, kdy jsem TH přezírala jako žitné lány, nějak vyrostl, a pak mi taky prvně došlo, že má mít snad stejně pohledného bráchu, dvojče ještě k tomu všemu. Lillith tam měla i nějaké twincestní montáže, a to mě nakoplo a začala jsem pátrat hlouběji. Od Lillith jsem se jedním jediným kliknutím dostala k další HIMačce, kterou měla jako kontakt, tentokráte k Dánce, která měla svou stránku vytapetovanou fotkama z Billova photoshootingu pro Stern. Dodnes pamatuji, jak jsem na ty fotky nekřesťansky dlouhou dobu zírala a zírala a zírala a... však to známe, že jo. Začala jsem se Marii (té Dánce) v jejím livejournalu překopávat a zjistila, že tam měla v archívu jak _vam slash, pro který taky kdysi psala, tak twincest.


Já opět koukala, jako bych z hrušky spadla, že snad existuje i něco podobnýho jako twincest slash o Billovi a Tomovi. Dneska už vím, že se dá zeslashovat všechno a každý, ale tenkrát jsem byla vedle jak ta jedle. To, že se má v podstatě jednat o homosexuální incestní vztah mezi dvojčaty, mi nepřišlo ani v tom nejmenším divný, za což se nestydím. Na téma twincestu a morálních skrupulí, které k němu někteří pociťují (ehm, asi tak většina lidské populace) bych dokázala diskutovat donekonečna, a taky jsem si docela hodně načetla z odborné literatury. Ale abych neodbočovala. U Marii jsem si tenkrát přečetla moji úplně první twincestní povídku (v angličtině, ne dánštině) Weißer Nebel - Weißes Mondlicht, která byla paradoxně a shodou okolností současně i mou první Billshidovkou. Jak jsem tenkrát po usilovném pátraní a průzkumu už aspoň věděla, kdo že jsou Tom, Gustav, Georg, David, Natalie, Dunja, Saki atd., tak jsem o Bushidovi věděla naprosto kulové a dlouho mi to tak i zůstalo. Asi to je taky k dnešnímu dni jedna jediná povídka, ve které jsem Bushida vnímala bez zaujetí jen jako pohádkovou postavu. Mimochodem, tu povídku můžu všem vřele doporučit, protože je hodně originální a netradiční (je z pravěku a Bill je v ní hermafrodit).


Pak jsem si u Marie přečetla úplně všechno, co tam měla rozepsané, a dalo by se říct, že mi twincest otevřel okno do světa, ve kterém jsem se dobrovolně začala utápět a utápím se dodnes. Já tenkrát Marii dokonce napsala i mail, ve kterém jsem jí děkovala za to, že její zásluhou jsem se dostala k TH a twincestu vůbec. Ona mi tenkrát odepsala, poslala odkaz na THF a doporučila, kterými autorkami začít. Tím, jak se tak říká, bylo vymalováno :-) Normální knížky šly stranou a já už přes dva roky čtu jen twincest. Vím, že na ty knížky opět časem dojde, ale zatím to neřeším.


Jo, málem bych zapomněla na hudbu. Klidně a bez mučení přiznám, že primárním impulsem, který mě k TH dovedl, byl Bill jako takový, a potom slash. Hudbu jsem začala poslouchat tak někdy měsíc poté, co jsem si přečetla první Mariinu povídku. Zamilovala jsem si nakonec i Billův podmanivý hlas, jeho chrčivé německé r, Tomovu a Georgovu kytaru, Gustavovu skromnost toho čtvrtého vždy v pozadí a dneska už můžu říct, že je TH v podstatě jedinou kapelou, kterou opravdu miluji jako celek a kde je mám ráda úplně všechny. Nevím, čím je to dáno a proč zrovna TH, ale je to tak. Kdyby v HIMu došlo hypoteticky na výměnu bubeníka, žílami by mi to dvakrát nervalo (vím, jsem hnusná, promiň, Gasi), kdyby to samé ale udělali kluci z TH, tak je už jako TH vnímat nebudu, protože Gustav je jejich nedílnou součástí a bez Géček by to pro mě už ani TH nebyl. Dodnes mi nejde na rozum, jak mi dokázali učarovat - mně, která němčinu nikdy moc ráda neměla.


No a nakonec musím samozřejmě zmínit i twincestblog. O existenci tohoto blogu jsem nevěděla až do chvíle, kdy jsem si všimla na THF Janule, a její nick mě z logických důvodů upoutal, přečetla jsem si tam její bio, pak vlezla k ní na blog, přečetla si rozhovor s ní, u kterého jsem se nasmála snad jak nikdy, napsala jí obratem maila, a no a teď jsem tam, kde jsem. Tě pic.


No vítej, vítej. :-D Byla to sice dlouhá cesta, než jsi skončila tady, ale vyplatila se. :-) Určitě nejsi sama, kdo k twincestu přišel z jiného fandomu, lidi chodí odevšad, ale ten tvůj _vam mi nedá spát co do názvu. Nikdy jsem se tě na to vlastně neptala, ale až dneska jsem to viděla napsaný správně, tak mi vysvětli, co je to za zvláštní zkratku. Vím, že se tam páruje Ville, tak jeho bude asi to V, ale co ten zbytek, a hlavně, co ta čárka na začátku? :-D Jsem baba zvědavá, to víš.

No, ale teď jsme se dostaly k dalšímu tématu, který mě zajímá, a to jsou jazyky. Umíš jich několik, a jak normálně nejsem závistivá, tak tohle je teda fakt něco, co bych chtěla umět taky. Nemusela bych mít všechno, stačila by mi ta angličtina... ;-) Když jsi odcházela ze začouzené Ostravěnky, jak jsi na tom byla? Umělas už něco krom školních základů ruštiny, nebo tě život naučil až v daleké cizině? A jak moc bylo těžké pochopit severské jazyky? Já mám totiž zkušenost minimální, a nedávno, když jsem se dívala - nejspíš ve švédštině - na film "Muži, kteří nenávidí ženy", měla jsem potíže si zvyknout na rytmus toho jazyka. Takový divný důrazy na divnejch místech…

Finsko je pro mě docela zvláštní země. První setkání s ní jsem vlastně měla díky hokeji. :-D Bylo mistrovství světa, zrovna u nás, a Finové byli ubytovaní v průhonickém motelu, a pamatuju se, že hned v prvním rozhodujícím zápase prohráli a jeli domů. :-D S kým, to už nevím, ale bylo mi jich tenkrát strašně líto. :-D Vůbec nechápu, proč mi to uvízlo v hlavě, ale dodnes vidím záběry z jejich poslední snídaně, než odjeli. :-D Divila jsem se tehdy, jak to, že maj na dresech napsaný Suomi. No... to mi určitě nebylo víc než dvanáct nebo tak nějak. Pak už jsem se vlastně s Finskem nikdy nezapletla, krom vodky a sauny, alespoň ne vědomě. Jakej máš k tý zemi vlastně vztah?
Já vím, je toho najednou moc, tak to vem hezky popořádku. :-D


Děkuji za přivítání :-)
Tobě něco nedá spát? Tak proč si to nevygooglíš? Ty chceš za každou cenu, abych to tu byla nucena říct, co? Hele, já myslela, že má být tenhle rozhovor o twincestu a TH, ne o propagaci jiných kapel a slashových fandomů. Mně osobně to vadit nebude, ale aby mě pak třeba někdo nevypískal. Co? Ale abych odpověděla na tvou otázku. Co je tam ta čárka na začátku nemám tucha, asi to tak jen někdo vymyslel, aby si to lidi při googlení nepletli třeba s jistýma olejářskýma a plynařskýma společnostma, které mají podobné zkratky. Tak proto asi, co já vím. Já nikdy žádnou prasečinkovou slashovou komunitu osobně nezakládala, zkušenosti tím pádem nemám. No a ten zbytek zkratky VAM je složenina Ville a Bam (jako Margera). A neptej se mě prosím tě, kdo to ten Bam jako je, protože to musí vědět každý. A kdo to neví, vědět nemusí, protože stejně není o co stát. Chlastá to, dělá to jen samý ptákoviny, týrá to svý rodiče a vydělává na tom miliony. Tak už víš?


Jazyky jsou fajn a třeba taková angličtina mě strašně baví. Říkám, že baví, protože si pamatuji moji lektorku na pajdáku, která nám tenkrát říkala, že čím více anglicky člověk umí, tím více si uvědomuje, jak málo jazyk zná a já jí musím dát dneska už za pravdu. Naučit se základům jde, domluvit se v konzumu jde taky, ale přečíst si takové Times už žádná sranda není. Slovní zásoba je v angličtině nepředstavitelná, a pokud si sama pamatuješ, tak zrovna nedávno jsem se tě zoufale ptala při jednom z mých pokusů o překlad, jak se česky říká tomu zvuku, který vyluzuje kus oděvu, který se tře o jiný kus oděvu. Bláhově jsem si myslela, že jsem to jen po tom mnohaletém pobytu za hranicemi jaksi pozapomněla, a ty jsi mě tenkrát vyvedla z omylu a řekla mi, že žádné sloveso pro to v češtině není.


O slashové hantýrce se radši ani rozepisovat nebudu, protože v tomhle je čeština za vyloženě chudičkou příbuznou. Kolikrát je mi do pláče, když se naprosto neúspěšně snažím popsat něco sexovního do češtiny a ona mi ta potvora omezená vyloženě svazuje ruce. Takže jo, angličtinu miluji, hlavně tu britskou. Potom mám taky slabost pro angličtinu irskou, protože mám pár Irů jako kamarády, a taky ještě miluji angličtinu australskou, ta je fakt roztomilá.


Základy angliny jsem pobrala už v Čechách, ale byla to tak jak tak slabota. To až venku mě to přinutilo do toho pořádně šlápnout. No, a pokud se člověk naučí anglicky, tak švédština je pak už hračka. Tu jsem zmákla poměrně rychle a dodnes ji používám privátně. Že ti zní divně, je věcí zvyku. Mně divně nezní, a pokud se naučíš švédsky vzdychat a intonačně mluvit, tak jsi za vodou. Švédština je v porovnání s angličtinou opravdu snadná. No, a pokud se člověk naučí švédsky, tak obstojně porozumí i norštině a při hodně snažení se a špetce dobré vůle i dánštině. Ale to je pak už znalost jen pasivní. Něco jako slovenština a polština. Oběma rozumím, ale sama je neumím. No a pak nám zbývá už jen ta finština, že jo. Ta už tak snadná není a dodneška se s ní potýkám. Je to ugrofinský jazyk, který nemá s indoevropskými jazyky nic společnýho, a podle toho tak i zní. Docela divně.


Jaký mám k Finsku vztah? No jaký. Normální :-) Pokud tu chceš žít, tak si musíš zvyknout. Zvykáš si na bílé noci a sakra černé zimy, zvykáš si na… víš, že mě teď nic ani nenapadá? Pane jo. Nejspíš jsem si už zvykla :-) Každá země má své klady a zápory, každá mince dvě strany. Jsou tu zvláštnosti, které mi vadí, a jiné, které mě zase neskutečně fascinují. Ono by bylo asi jednodušší přímo se zeptat, protože takhle povšechně mi to moc nejde. Jako cestovní průvodkyně bych se asi neuživila, co?


:-D No rozhodně líp než já :-D


Tak hele... jako... já fakt o HIM nemám ani páru, znám jenom od vidění potetovanýho zpěváka, vím, že chlastal, bydlí v nějakým starým věžatým baráku v Helsinkách a jeho otec má snad krám se sexyhračkama, a že jeden z klipů točili v Praze. To je tak asi všechno. :-D Takže k tomu tvýmu Bam bych byla klidně schopná přidat -bule a vůbec by mi to nepřišlo divný. :-D A co bych si sakra gůglila, když se tě můžu zeptat, ne? Stejně by to na mě vyplivlo jen nějaký anglický patlaniny, a já se s tím budu strkat do překladače, aby mi to vysvětlil, ne? :-D Nic... od toho dělám rozhovor s tebou... a ten může bejt o čemkoliv, nejen o TH a twincestu. O to bude pro lidi zajímavější.


Tss... sem si toho Bama nakonec zvědavá bába vywikipedila, a on je to nějakej magor z Jackass? Ježiš... tyhle paka jsem nikdy nechápala, čeho všeho jsou schopný, snad nemaj mozky ani žaludky. :-D Jak se dostal do páru s Villem se radši ptát nebudu, to už je mi nějak jedno. :-D Stejně je to Bambule. Blbá bambule :-D Neseděl on náhodou v tom ToiToi hajzlíku, co se v něm nechal vystřelit nahoru na takovejch kšandách? Moc chutný video, fakt moc... :-D radši to ani na youtubu nehledejte, nedá se to dokoukat... :-D


Ono je těch angličtin tolik? :-D No jo... já poznám prdlačku, pro mě je to jen jedna řeč a basta. :-D Já a angličtina už jsme se spolu tak nějak dohodly, že se necháme vzájemně na pokoji. Už jsem se smířila s tím, že jsem na to stará a učit se jazyk ve věku, kdy si kolikrát nemůžu vzpomenout na jméno vlastního dítěte, to už nemá cenu. :-D Sice se každej čtvrtek chodím bavit na něco, co se tváří jako výuka angličtiny, ale většinou začínáme tak, že se nás úča zeptá, co je novýho... jsme pokročilí, pozor... pět bab mýho věku, co sedí celej život na prdeli v kanclu... většinou to dopadne tak, že na začátku věty řeknu tak pět anglickejch slov a pak pokračuju česky, protože to bychom si toho moc neřekly, že? :-D A než se takovejch pět bab vykecá, to je půl hodiny v háji, pak probereme nějakej gramatickej špek, mezitím ještě narazíme na spoustu děsně důležitejch událostí, co se musí probrat, a pak se jde domů. :-D Tak asi tak jsem na tom s jazykem jménem angličtina. Zůstanu u svýho překladače.


Hele... to švédský vzdychání, to mě fakt zaujalo... :-D to myslíš jako jak? Oni maj nějaký jiný vzdychání než my? :-D Jsem si našla na youtubu jednu švédko-angličanku
a ta teda nevzdychá. :-D


Jak se tě mám zeptat na něco o Finsku, když o něm vím jen tu saunu a vodku? :-D
Jdeme radši k něčemu dalšímu. Uděláme to jako zadání maturitní písemky, když už jsi studovala ten pajdák :-D, napiš krátkou úvahu o tom, co jsou pro tebe dvojčata Kaulitzova vlastně zač. Jak je vidíš, co si o nich myslíš, klidně i ošklivý věci, nemusíš je jen chválit, ta doba už je dávno pryč, kdy je fans nekriticky zbožňovaly, už asi taky přišly na to, že není všechno zlato, co se třpytí. :-D Můžeš klidně zahrnout i téma twincest a jeho reálnost či nereálnost, máš prostor. :-)


Vždyť jsem ti říkala, že není o co stát. Tobě to ale nedalo, co? Je to bývalý profi skateboardista, no a pochopitelně jeden z týmu Jackass. Já ty jejich počiny taky nechápu. Nikdy jsem ty jejich prdlé filmy nesledovala a přijde mi to všechno jako neskutečně laciný druh humoru. Některým se to ale líbí :-) Jeho pravý jméno je mimochodem Brandon. Kdysi se na něj dalo i dívat, teď je z něj už ale bohužel jen vychlastaná troska. Ale už Bambule radši necháme jo?


Na jazyky není nikdy pozdě. Tak se nevykrucuj. Líná seš :-) Jedna moje známá tady má vedlejší kšeft, který spočívá v tom, že vyučuje anglinu staříky nad hrobem. A jsou to prý docela šikulky. Pochopitelně to leze do mozku pomaleji, ale dá se. Jenže vám asi v Čechách moc nepomůže to, jak se v televizi pořád všechno dabuje. Kdysi byl aspoň český dabing na vysoké úrovni, ale dneska už pomalu není ani o co stát. Pokud se bude pořád dabovat, není možnost se odposlouchat. Tady, kde bydlím já, se nedabuje vůbec nic a jde to taky. Jenže to bude asi sílou zvyku, a tím, že to tak Češi sami chtějí. Už vidím mého tatínka, jak hudruje u telky, když má všude jen titulky.


Švédské vzdychání se vysvětlit nedá, to se musí slyšet a zažít. Ta kočka, co jsi ji sem hodila, nekonverzuje. Ona jen odříkává jednotlivé věty, tam milá zlatá žádné vzdychání neuslyšíš :-) Jestli chceš slyšet mluvenou švédštinu, koukni radši na tohle (názorná ukázka, jak to chodí ve švédské domácnosti :-)
Janičko, to se musíš zeptat konkrétněji. Pojednání o dvojčatech a twincestu jako slohová práce? To by bylo, panenko skákavá, na román. Já myslela, že to bude rozhovor, ne monolog :-)


pokračování


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kattys Kattys | Web | 6. září 2012 v 19:05 | Reagovat

Jéžíííš, a já nic netušila!!! :)))
Ale zrovna nestíhám, přečtu, nebo spíše okomentuju až o víkendu. ;-)

2 Kattys Kattys | Web | 6. září 2012 v 19:10 | Reagovat

No moment, Janule, jak jako že neznáš žádnýho Štíra!!!!! :)))
Radši vypnu počítač, nebo to tady bude samej výkřik do tmy. Tak zatím dámy, těším se na vás obě hned zítra! :-)

3 flixo flixo | E-mail | 6. září 2012 v 19:42 | Reagovat

ó můj bože.. jestli bude dvojka ještě delší než tohle.... :D:D:D

4 modrozelená modrozelená | 7. září 2012 v 20:26 | Reagovat

[1]:Budu se tesit:-)

5 modrozelená modrozelená | 7. září 2012 v 20:26 | Reagovat

[3]:Jako bys nas neznala:-)

6 Zuzana Zuzana | 7. září 2012 v 22:50 | Reagovat

Ty brďo :D to je zaujímavé a toľko veľa informácií, že sa mi točí hlava :) ja som jedného škorpióna poznala, ale rozišli sme sa:) bol hrozne majetnícky a žiarlivec tvrdého zrna.Ale to asi nebolo znamením.
Idem si prečítať dvojku :)

7 Kattys Kattys | Web | 7. září 2012 v 22:59 | Reagovat

Tak jsem si uvařila smrťáka, no takhle na noc, nevím, nevím, kdyby se komentář náhle v půli přerušil, seklo to se mnou. :) Ale bez kafe bych tu dávku informací asi nezvládla, navíc jsem se vyzbrojila dvojkou bílého, vidím to na příjemně strávenou noc. :)

Tááákže, jakpak my dvě se dlouho známe? Paměť slábne a tak jsem pro jistotu mrkla k Januli pod Časoprostor a pááááni, už dva roky!!! No to bych vážně neřekla, že to tak letí! :) Teď jsem si chvilku četla ty naše výlevy a vážně se bavila. :) Ovšem už jsem se z výletu poslušně vrátila k hlavnímu tématu!
Hned úvodem bych ráda poznamenala, že já pamatuju vodovoou jahodovou za padesátník a na svou pozici nejstarší žijící české twincestní fanynky jsem patřičně hrdá!!! Nesahat!!! Jinak co se týče sympatií a antipatií, to jsme si během času tak nějak postupně nasdělovaly, ale s čím se doposud nejsem schopna vyrovnat, je Ville. Nejde to. Ne že bych se nesnažila, ale prostě ne a ne. Zaplať bůh, nebo co to ti seveřané vyznávají, že se jim tam v kapele vyskytují dredy, a tak i já mám u čeho áchat. :) A to už vůbec nemluvím o tom roztomilém finském skřítkovi s peřím ve vlasech, kterého jsem vlastně objevila díky členkám  svého neoficiálního proseverského klubu. :) Stejně je zvláštní, když si uvědomíš, že se u mě v jednu dobu sešly milovnice Finska, Švédska a Norska, že?

Hmmm... angličtina, to je sice mé oblíbené téma, ale jsem na tom nemlich jak Janule, jen si ty lekce musím z poloviny platit. :) Zrovna minulý týden jsme měli první hodinu s rodilým mluvčím, tentokráte k Kanady. No pro mě za mě může být odkud chce, já mu stejně houby rozumím. Radši to snad ani dál nebudu rozebírat. :)))

Ještě než se vrhnu na druhou část rozhovoru, ráda bych poznamenala směrem k Januli, jestli si je dostatečně vědoma  úspěšnosti a vlastně tím pádem i návratnosti své investice do THF!!! :) Jak jinak bychom k modrozelence přišli?!? :)

8 modrozelená modrozelená | 7. září 2012 v 23:03 | Reagovat

[6]: Doporucuji zajist sladkym, pokud mozno ve velkym, to se pak hlava zase tocit prestane:-)

9 modrozelená modrozelená | 7. září 2012 v 23:19 | Reagovat

[Smazaný komentář]Ahooooooooooj.
Dvojka bileho a kafco? Hm, zajimave kombo. Ja sve zname v Ostrave uvadela do sokoveho stadia, kdyz jsem si poroucela dvojite preso s mlikem a tmavyho Velkopopovickyho kozla a pila jsem to na preskacku. Proti gustu, zadny disputat:-)

Dva roky. To to leti, co?
Ty taky pamatujes kopecek vodove za padesatnik? Ja fakt ne. Nejak mam zafixovanych tech sedmdesat haliru. A rohlik za ctyricetnik. A Pedro za kacku:-) A smazeny syr s hranolkama a tatarkou za dvanact ( to ale byla nizsi cenova skupina prosim).

Skandinavie je super, co se divis. Zadne becka:-) A pana Valla nech spat, nemuze se libit kazdemu. Musis holt akceptovat ten fakt, ze spadas do tech 0,00009 promili, co si z nej na prdel nesedaj:-))) Ne, ale vazne, ono to bude mozna tim, ze ty jsi spis na geneticky cisty Finy, jako jsou Lauri a Linde, kdezto Ville je napul Madar, vis? Super teorie, ne?

Vy mate Kanadskyho lektora? A je aspon fesnej? Tak se uc. Co v mladi naleznes, ve stari jak najdes:-) Na jazyky fakt neni pozde nikdy.

A z trojite poslanych komentaru si nic nedelej, ani na tu mys to svadet nemusis, to se holt pri dvojce bilyho stava i v lepsich rodinach:-) Furt lepsi to poslat trikrat po sobe, nez si to trikrat po sobe omylem smazat, jak se uz postestilo mne:-/

10 modrozelená modrozelená | 7. září 2012 v 23:22 | Reagovat

[Smazaný komentář]No vidis, jak jsem technicky zdatna, prave se mi podarilo odpovedet na smazany komentar:-) To nejspis uraduje nekde v odboji Janule, dela po nas cistku:-)

11 Janule Janule | 7. září 2012 v 23:29 | Reagovat

:-D Jistěže vás musim promazávat, takovej binec tady :-D

[7]: To víš, že jsem si toho vědoma, jak jsem úžasná, a jakej poklad jsem na THF sehnala.. kdybych to měla vyčíslit finančně, bylo by to celkem dost, vzhledem k tomu, kolik jsem celkem zaplatila za překlady Časoprostoru a poslala THF jako sponzorský dary :-D Takže je to tvrdě placený ;-D

[2]: Neměla jsem páru, že seš taky Štírka, ovšem netuším, jestli je to selháním paměti, nebo jsme to nikdy nerozebíraly. Tak snad už si to budu pamatovat :-)

12 Kattys Kattys | Web | 7. září 2012 v 23:40 | Reagovat

Dělám ti tady bordel, což? Ale já se tak bála, že se mi ten komentář smaže, uložit nejde, mrcha, kvůli ty děsný myši, to je vážně na hodiny, tak jsem se do toho nějak rázněji opřela a bylo. :) Tak doufám, že jsi v pohotovosti, asi bude co mazat. :)))

Takže jinými slovy, modrozelenka je zkrátka za všechny prachy!!! :)))

A jó, dyť my toho Štíra spolu asi vážně neprobíraly, ale když já jsem na to své znamení tak hrdá, že ho pořád každýmu cpu, tak mi to nějak nedošlo. Ale zase, až se mnou budeš dělat rozhovor, tak máš jednu otázku ušetřenou, narodila jsem se den před VŘSR. ;-)

13 Kattys Kattys | Web | 7. září 2012 v 23:42 | Reagovat

[10]: My dvě jsme holt technický typy. :)))

14 Kattys Kattys | Web | 7. září 2012 v 23:55 | Reagovat

[9]:Ale ne! Pivo a kafe s mlíkem? Brrrr... no to bych nedala, to seš fakt lepší, hele, nebude to tou Ostravou? Já jsem z mírného pásu kol Prahy, Polabí se tomu říká, my jsme tady samí fajnšmekři. :)))

No když tu kauzu " Ville Valo a já" pojmeš tak, že jsem vlastně výjimečná, když mě zpěvák zanechává zcela chladnou, tak to jo, to beru. :) Asi budeš mít pravdu s tím Maďarem, i když mně jinak mix národností nikterak nepřekáží, najmě když sama przním rasu. :)))

Kanaďan vypadá celkem obstojně, ale já byla už předem vyděšená, že mu nebudu rozumět, takže jsem si ho vlastně ani nijak zvlášť nestačila prohlédnout. Po další hodině ti podám raport. :)))

No bodeť bys pamatovala vodovou za padesátník, dyť seš taky o spoustu let mladší! :))) Já si zas nevzpomínám na ty karamely, co o nich básníte? A to je fakt divný. :)

15 Janule Janule | 7. září 2012 v 23:57 | Reagovat

[12]: jo tak rozhovor, jo? :-D To bys musela napsat aspoň jednu básničku :-D titul nejstarší žijící twincestní fan na to nestačí :-D ten totiž neni jistej... bůhví, co za sedmdesátky sem třeba nakukuje a nikdy o sobě nedalo vědět :-D a na THF jsou určitě starší, to ví modrozelenka, ta po nich pátrala... že jo? :-D
Piš, barde, až budeš mít básničku, zúčtujem spolu. :-D

16 modrozelená modrozelená | 8. září 2012 v 0:08 | Reagovat

[14]:No jo, Kozlik a kafco. Ale to nebude Ostravou, to jsem jen takhle ujeta ja.

Ty sedis hodinu na lekci anglictiny a ani sis nestacila prohlidnout lektora???????
To jsi bud byla ve stadiu tezkeho soku, nebo sis doma zapomnela brejle, ne? :-)

[15]:Ms Maril - 61 let.
http://fiction.tokiohotelfiction.com/viewuser.php?uid=27083
Na tu Kattys nemas:-)

17 Kattys Kattys | Web | 8. září 2012 v 0:25 | Reagovat

[15]: Jo básničku, to určitě, to je ožehavý téma, nemluví se mnou ani klika od dveří. :)))
Hele a co takhle rozhovor s občasnou komentátorkou, tedy poslední dobou velice občasnou, co dokáže svými komentáři vytočit nejvíc lidí za minutu. To by šlo, ne? Stejně tady panuje nějaká podezřele radostná atmosféra, co jsem tak nakoukla, tak že by se jako čtenářstvo drobet odreagovalo. Myslím, že i tobě by se líbilo, kdybych v odpovědích na tvé všetečné otázky hlásala věčné pravdy, jako že nikdo nemusí nic komentovat... no a tak, vždyť mě znáš. :)))

Mně náhodou připadá titul nejstarší žijící ČESKÉ!!! twc fanynky jako nejlepší doporučení pro zajímavé popovídání! A vůbec, mohla bys vymyslet, jak by se dal věk jednotlivých nakukovatelů ověřit, ať tady darmo nemávám občanským průkazem! :)))

18 Kattys Kattys | Web | 8. září 2012 v 0:38 | Reagovat

[16]: Ježííííš, víno za to nemůže, už jsem si tu hnusnou myš vyměnila!!! :)

No já se na tu anglinu přihnala pozdě, samozřejmě jsme měli závěrku, a první, co ze mě vypadlo, bylo cosi jako že se omlouvám neb jsem extremely busy. Což mě trošku překvapilo, takové slovní spojení jsem předtím nikdy nepoužila a ani jsem netušila, že ho znám. Jenže pak mi došlo, že jsem den předtím sjížděla na YT rozhovory s Johnny Weierem (bude článek, spousta článků, mám nový objev!!!) a chlapec používá výraz extremely před každým druhým slovem. :) A pak už jsem jen vyděšeně zírala, co to ten Kanaďan mele, děs a hrůza, no mám já tohle zapotřebí! :-)

Páááni, důchodce na THF, paráda! Ale zásluhy jí neupírám, však já také usiluji pouze o titul české twincestní vykopávky! :-)

19 *Cicibu-Chan* *Cicibu-Chan* | Web | 8. září 2012 v 22:12 | Reagovat

Já na ten rozhovor zírám s otevřenou pusou!... :D Modrozelená máš můj hluboký obdiv! Jelikož jsem teprve v deváté třídě (ale na gymplu) anglicky se pořád učím!.. Musím uznat, že mě tenhle rozhovor naprosto uchvátil!... Číst si o myšlenkách lidí co neznám může někomu připadat naprosto divné!... ale jsem ráda, že o tobě vím víc, protože si opravdu ráda čtu tvoje komentáře u povídek a taky jsi mi pochválila montážku tady na blogu!.. :D Zkrátka obdivuji tvoje vyjadřovací schopnosti a znalost jazyků a jsem ráda, že tě twincest pořád drží! To že jsi k němu přišla takřka s křížkem po funuse znám na vlastní kůži... protože mě se to stalo taky :D:D. Mě nezbývá nic než doufat, že budu taky tak šikovná jako ty a anglicky se naučím, abych si mohla číst i anglické twincestní povídky! :D no nic jdu na druhou část! Jinak moje mamka mi pořád o těch cukrovinkách co jedla jako malá povídá =DD...

20 modrozelená modrozelená | 9. září 2012 v 19:21 | Reagovat

[18]:"Extremely busy" - no vidis, jak se chytas. Jen tak dal:-)
Vekove rozpeti mezi fanynkama TH je neskutecne a ja se tomu jen potutelne usmivam. Kazda si prijde na sve:-)

21 modrozelená modrozelená | 9. září 2012 v 19:24 | Reagovat

[19]:Jsem rada, ze ti nas rozhovor s Januli neco prinesl. My kdyz se dame do reci, tak je to na tyden:-)
Jazyky se uc, ty se nikdy neztrati. Budou ti jen devizou. Inspiruj se slashovou literaturou a az te jednou ty perverznosti prejdou, tak ti zustane skvela znalost angliny:-))) Dobry, ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama