Měření návštěvnosti - mystické tabu

10. září 2012 v 10:00 | Ketty & Janule |  About
Ahoj lidi,

před chvílí jsem se vám tak vytočila, až se z toho musím vypsat. Týká se to tý nešťastný návštěvnosti, kterou už blog.cz měsíc není schopen uvézt zpátky do provozu. O to by asi ani tak nešlo, i když je to fakt k naštvání, protože to je jediná šance, jak vás při dnešní lenosti čtenářů aspoň nějak informovat, kolik lidí četlo první tři články, ale jde tu o něco jinýho, a to je přístup blogu.cz

Už jsem si asi desetkrát za tu dobu říkala, že napíšu Standovi, co se s tím děje, ať už to proboha spravěj, ale vždycky jsem si nakonec řekla - lenost je někdy fakt děsná věc - že už mu tam určitě psalo stovky naštvanejch majitelů blogů, a že bych se akorát zbytečně unavovala. Ale to jsem netušila, že tohle téma je pro milého admina (nebo někoho nad ním, to fakt netuším) něco jako "vy víte kdo". Z obyčejné kraviny jménem měření návštěvnosti se zřejmě stalo TABU.
Chodím dost často na "srdce blogu", kde se většinou informuje o novinkách, a už jsem si kolikrát za ten měsíc říkala, že je dost divný, že se tam na to nikdo v komentářích neptá. Až teď o víkendu jsem pochopila, jak se věci mají. :-D Samozřejmě, že se tam na to lidi ptají, ale co se neděje? Nevěřili byste... všechny komentáře tohoto typu jsou mazány. Odpověď žádná, prostě tabu jak vyšitý.

Abych pravdu řekla, dost dobře to nechápu. Poslední článek na srdci blogu se týká právě návštěvnosti - je to celé o měření přes Google analytics, a jak to bylo s návštěvností "srdce blogu" přes léto díky tomuhle měření. O vlastním nefunkčním počítadle ani slovo. Jako by se nám snažili tímto mlčením lehce naznačit, že to do budoucna bude jediná možnost, jak si změřit návštěvnost blogu, a že to jejich slavný počítání už nikdy fungovat nebude.

No a samozřejmě, že se během víkendu začaly zrovna pod tímhle článkem - zcela logicky - množit stížnosti a dotazy na to, kdy už konečně bude počítat i blog. Četla jsem si tam i o tom, jak v pondělí zase přijde admin do práce a všechny ty komentáře smaže a uzavře je, a že na mejlu a FB taky dělají mrtvýho brouka. Fakt se mi tomu nechtělo věřit, Standa byl vždycky férovej chlap, několikrát nám pomohl s blogem, a tohle bych do něj vážně neřekla. Leda by to nebyla jeho iniciativa, měl to prostě příkazem, ale to se nejspíš taky nikdy nedozvím. Čekala jsem, co se stane po víkendu, a právě před chvílí jsem zjistila, že ty komentáře opravdu zmizely, zůstal tam jen jeden ubohej, kterej se zrovna o tomhle tématu nezmínil, a komenty byly uzavřeny.

Je to neuvěřitelně TRAPNÉ.

Takhle se chovaj dospělý lidi? Nebo firma nebo co to vlastně je? Že by rumunskej vlastník Novy zaváděl nějaký nový pravidla, jak se slušně chovat k lidem? A ať na mě nikdo nechodí s tou věčnou odrhovačkou, že je to tady "zdarma" a že máme držet hubu a krok. Ta neskutečně otravná uřvaná reklama, co se jí neustále musím vyhýbat, aby mě v tichým obýváku neklepla pepka, když na ni náhodou najedu myší, opravdu zadarmo není, o dalších nemluvě.

Když jsem se šla teď (10:20) znovu podívat na článek - víceméně, abych zjistila, jestli mi funguje odkaz, tak jsem zjistila, že komentáře byly znovu uvolněny, takže jsem zvědavá, co se tam teď bude dít. :-)

No... nebudu se dál rozčilovat, nebudu si kvůli nim ničit zdraví, jen jsem vás chtěla informovat, jak to vypadá, a mám z toho teď po zkušenosti s arogantním chováním administrátorů opravdu dojem, že to mlčení ze strany blogu nám má naznačit, že už se zřejmě počítání návštěvnosti, potažmo tří nejčtenějších článků nedočkáme. No... uvidíme.

A ještě jedna maličkost, taková netradiční, málokdy se tu o ní mluví :-D

KOMENTUJTE

Momentálně je to opravdu jediná možnost, jak se autor může dozvědět, že někdo jeho povídku četl. Pokud to dělat nebudete, může se vám stát, že se vám to jednou vrátí. Pamatujte:

"Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě."

Hezký pondělí, J. :o)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Extasy Extasy | Web | 10. září 2012 v 10:33 | Reagovat

Taky jsem naštvaná! Zkoušela jsem ten Google analytics, ale přijde mi to tak složitý, že jsem se na to nakonec vybodla a holt se dál každé ráno dívám na tu protivnou nulu, která mi tam vyskakuje v souvislosti s návštěvností. Ještě po měsíci má na mě takový ten psychologicky negativní vliv, i když vím, jak to je, prostě ten první šok je, že u mě na blogu nikdo nebyl.
Nechápu to. Stačí přece nějaké prohlášení - měření návštěvnosti nebude, smiřte se s tím. Ano, s tím bych se smířila mnohem snáz, než že neřeknou nic a nechají nás spekulovat. Máš naprostou pravdu, takhle se dospělí lidé nechovají a ještě administrátoři, kteří by tu měli být pro nás!!

A k té poslední části... Já se snažím vždycky komentář zanechat, protože vím, kolik práce to toho autora stálo, aby mohl svým čtenářům přinést další očekávaný díl. Nevím, jak to mají ostatní autoři, ale mě jeden díl trvá zhruba čtyři hodiny, bez korekce. Napsat komentář zabere maximálně pět až deset minut... a to mluvím o komentu, který tu právě teď píšu já. Čtyři slova - díky za další díl - někteří nejsou schopní napsat ani to, dokonce vím o jedné mé čtenářce, která zásadně komentáře nepíše... ano, jednou se bude divit, až se naštvu, nebo další její oblíbení autoři a přestaneme psát. Mě už to napadlo tolikrát, že to prostě napíšu soukromě a pak to těm lidem, co komentujou budu posílat mailem a ti ostatní, ať si políbí prdel, s prominutím:-D
Ještě že mě to zatím baví, ale určitě to není fér vůči nám autorům:-(
Cokoliv chci, třeba knížku, nebo originální CD, film... musím za to zaplatit. Ocenit práci toho, kdo to pro nás udělal. Tady jde o jeden blbej koment...

2 ZoE... ZoUííí :D :D ZoE... ZoUííí :D :D | Web | 10. září 2012 v 10:50 | Reagovat

Tomu říkám uvítání do nového týdne, Jaňule :D to už musela být fakt síla, že ses tak rozohnila.
Vím, že měření návštěvnosti již nějakou dobu nefunguje, netušila jsem ale, že to blog.cz totálně ingnoruje.

Je to velká škoda, protože jak píšeš, poslední rok komentáře za moc nestojí. Lide sice články rozkliknout, přečtou, možná se povabí, ale nedají autorům najevo, jak se jim článek líbil či ne. Jak říkám, velká škoda. Spoustě autorů se do povídek či grafiky poté ani nechce, mají pocit, že to nikoho nezajímá a čas se dá trávit i lépe, než neprastou ignorací neochotných návštěvníků blogu.

Komentáře jsou úžasná věc, neuvěřitelně člověka dokáží motivovat a vybičovat i k nemožnému. Zlepší mu náladu, dodají energii, mnohny i nápady a hlavně chuť pokračovat. Moc se přimlouvám, kdo váháte, zda komentář zanechat či ne, nebojte se, autorovi tím způsobíte stejnou radost jako on vám, když se zde objeví nový díl vaši oblíbené povídky.
Mějte se :D

3 *Cicibu-Chan* *Cicibu-Chan* | Web | 10. září 2012 v 14:29 | Reagovat

No jáááj já doufám že to spraví... =)) A neboj komentuji všechny díly co přečtu... :3

4 Angee Angee | 10. září 2012 v 14:45 | Reagovat

Jo, taky mě to celkem štve, říkala jsem si, proč to nefunguje... A ono tohle. Ne, opravdu se nechovají jako dospělí lidé. Prostě to nechtí řešit, tak vymažou komentáře a je to. Opravdu nespravedlivé.
Jani, s tím pravidlem máš pravdu, třeba se jim to jednou vrátí :)

5 flixo flixo | E-mail | 10. září 2012 v 14:47 | Reagovat

nechápu. proč to mlčení a cenzura? proč prostě neřeknou na rovinu, že už to fungovat nebude nebo že blog.cz nemá dál zájem něco takového poskytovat? to si mysleli, že to snad nikdo nepoužívá a tudíž si nevšimne, že se s tím něco děje a oni pak nebudou mít práci navíc? nejvíc mě zaráží to mazání komentářů, protože jsem byla právě sama svědkem, jak byly tři smazané a vkládání uzavřeno. :D  fascinující podívaná, to vám říkám.. :D tak to je ta naše DEMO demokracie, jak by řekl jeden blonďatý klasik. :D
každopádně je to škoda, protože jsem se na tu statistiku dívala ráda. částo jsem se tak dostala k článkům, které jsem přehlédla nebo váhala se začtením do povídky. :/ bude mi to chybět.
u mě ale platí stále to samé. co přečtu, to komentuju. občas se může stát, že nekomentuju první díly nějakých povídek, protože jsem z nich na rozpacích a nevím ještě jistě, zda u čtení zůstanu a nebo dočítám nějakou dopsanou povídku a nechávám komentář až u posledního dílu. to je pochopitelné.
co se u mě také nemění je to, že nekomentuji proto, abych tu někomu masírovala ego. a všechno vzývání ohledně psaní komentářů jde prakticky mimo mě. píšu je proto, že mám sama potřebu vyjádřit se ze svých pocitů a ráda je s autorkami, či jinými komentátory probírám. nejspíš to i většina těch, se kterými se tu vídám, pochopila, a proto se mi to stejnou měrou vrací i u toho, co tu nechávám zveřejňovat. :) pravda, sama nejsem žádnou aktivní autorkou, už se prostě nezmůžu na víc, než přepsat to, s čím přišel někdo jiný. ale je to práce jako práce, někdy byste až nevěřili jaká.

6 Rachel Rachel | E-mail | 10. září 2012 v 15:05 | Reagovat

Též nechápu, proč se nevyjádří jasně a stručně, všichni by aspoň věděli na čem jsou, ale ne, když se o to někdo zajímá a napíše tam, tak mu to ještě smažou... to je fakt super přístup, ale čemu bych se už mohla divit v téhle zemi, že??? Pochybuju o tom, že to ještě někdy bude počítat...

A ke komentování - ráda bych pozměnila tu tvoji předposlední větu do hovorovějšího významu:

"Pokud to dělat nebudete, může se vám stát, že se na vás autoři vyserou ;-)"

7 Janule Janule | 10. září 2012 v 16:06 | Reagovat

[6]: Tož tak :-D ale to já si tady nemůžu dovolit :-D jsem za seriozu. :-D Taky bych mohla ještě dotat, "že se vám na to vyseru" :-D

8 Rachel Rachel | E-mail | 10. září 2012 v 16:49 | Reagovat

[7]: Právěže si to nemůžeš dovolit, tak potřebuješ mluvčího ;-) Jo no vidíš, na tuhle variantu jsem zapomněla :-D

9 Janča Janča | 10. září 2012 v 17:55 | Reagovat

Že nefungují statistiky mi až tak nevadí, na to jsem nikdy moc nekoukala. Zato téma komentáře mi poslední dobou pořádně pije krev, protože takhle málo jich snad ještě nikdy nebylo. Vrcholem všeho jsou čtyři, pět komentářů u překládané skvostné povídky Sell Your Soul, to už je fakt ostuda, protože se vsadím, že kdyby ty zatracené statistiky fungovaly, tak by nám ukázaly okolo padesáti, šedesáti čtenářů...ale to je škoda se rozčilovat a ničit si zdraví :(

10 Zuzana Zuzana | 10. září 2012 v 19:59 | Reagovat

Vždy ma takéto správanie sa firiem mrzí. Deje sa to v rádiách (práve nedávno ma nasrali, keď zmenili totálne rádio HeY) robia to s youtubkom, zmenili mi plochu zmenili facebook a ani neviem čo všetko ešte a nikoho nezaujíma či to naozaj chcem alebo aký na to mám názor. A v centrume keď na e-mailoch zmenili systém odosielania príloh, mi ešte drzo odpovedali, že chyba je v mojom pc. Tak rada by som bola, keby svet fungoval seriózne a logicky, žiaľ nie je to tak a mrzí ma to.
A nechápem ľudí, ktorí si prečítajú poviedku a nie sú ochotní napísať ani len to obyčajné ďakujem aby aspoň zo slušnosti prejavili vďaku. A nebolo by treba počítadlá.
A vôbec serie ma celý svet.
Ale ďakujem všetkým autorkám ktoré to všetko neodrádza a sú napriek tomu písať a robiť nám radosť.
A hlavne obrovská vďaka Janule Tebe za to, že to tu tak skvelo obhospodaruješ.

11 KaTHulle KaTHulle | 10. září 2012 v 21:40 | Reagovat

Hele a to si můžeš ještě pískat že ti statistiky šli toho "13.8.2012" mě to nešlo ani ten den.
No jinak ke článku, co dodat ? Jedině souhlas ... Tohle je přístup dospelých lidí ?

12 Rachel Rachel | E-mail | 11. září 2012 v 15:19 | Reagovat

[10]: Přesně jak říkáš, mail, facebook všechno, nikdo se tě neptá... na fb jsem jednoho krásného dne v záhlaví uviděla, že budu mít aktivovaný profil Timeline a mám týden na to, abych ho upravila, než ho uvidí moji přátelé... NA FACKU!!!

13 Evil (Jitaaa) Evil (Jitaaa) | 30. října 2012 v 15:26 | Reagovat

ahoj Janule!!! posílala jsem si mail a tak doufám, že nečekám marně na tvou odpověď!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama