Rozhovory - Tenshi88

20. ledna 2011 v 19:00 | Ketty & Janule |  Rozhovory
17
Dnešní zpovídaná mi vždycky, když pošle nějakou další povídku, připomene, že nikdy nevím, jestli se její přezdívka píše s malým nebo s velkým t, protože ona to v mejlech střídá. Nakonec z toho vždycky vyjde velké T. :-D Dodnes netuším, jestli je to vlastně dobře... Její jednodílky jsou záruka kvality, takže ačkoliv ona doporučuje pouze jednu, myslím, že byste měli číst všechny. Tak... teď už vzhůru do četní. J. :o)

Otázka č. 1 - Jak se jmenuješ, kolik je ti let a odkud jsi?

Takže předem díky Fee, že si mě vybrala, byla jsem překvapená. Díky za prostor. Jestli by měl někdo potřebu se zeptat ještě na něco, ráda v komentářích odpovím.

Moje jméno je... Jana. (Frekvence toho jména je na blogu dost velká, nezdá se vám? :D :D)
Jsem o celých osm měsíců a osm dnů starší než dvojčata. Narodila jsem se a stéle žiju v Ústí nad Labem.

Otázka č. 2 - Jak dlouho znáš TH, jak dlouho twincest a jak ses k němu vlastně dostala?

První tóny DDM v novinkách na VIVĚ a já byla ztracená... fascinovaně jsem zírala na to stvoření (řekněme si to na rovinu, Bill zastínil všechny ostatní a teprve po chvilce mi došlo, že tam je někdo další :D :D) a jenom mi ujelo "ty vole". Pak si pamatuju mamku a její: "Na co to tak zíráš?" Dohady "Bill je holka?" "To není holka! Nemá prsa!" Kroucení hlavou a moje zírání na televizi a čekání, kdy je pustěj znovu... uvědomuju si, že ta hudba sama o sobě šla trošku mimo mě, ale prostě jsem na ně musela zírat. Cvok no.

Hudebně mě opravdu vzalo až "Rette mich" a "Spring nicht", po těchto písničkách jsem se hudebně zamilovala a dodnes jsou tyhle písničky pro mě naprosto úžasný. Aniž bych si to uvědomila, TH se mi dostávali pod kůži. Pak přišel internet, ujištění, že Bill je kluk a ta copatá mánička za ním je jeho dvojče (já na Tomovi ty dredy tak nesnášela...). No a od toho byl k twincestu jenom krůček. Zvlášť, když už jsem předtím objevila kouzlo slashe... (Harry/Draco :D :D)

Začínala jsem na jednodílkách od "Heidy", pak jsem náhodou narazila na jeden blog, kde byla povídka "Tome, já chci dítě." První vícedílka, kterou jsem četla. (Pokud vím, tak byla i tady na blogu, ale nikdy nebyla dokončená. Ani nevím, kdo jí napsal...) Hledal jsem další díly a narazila na tenhle blog. První, co na mě vyskočilo, byl poslední díl první řady "Weihnachten" a od té doby... hodně jsem toho načetla.
Ten den jsem byla lapena do sítí. (Tak pro tvou informaci, zapiš si do deníčku, že to bylo 11.3.2007 - mám to na starý záloze, tak dobrou paměť zase nemám. :-D J. :o))


Otázka č. 3 - Co pro tebe znamená místo, jako je twincestblog, a jak často na něj chodíš?

Dřív jsem byla schopná číst úplně všechno, takže jsem tu byla téměř neustále... každý nový díl čehokoli jsem hltala s nadšením a netrpělivě čekala na další díl... a teď? Pořád je to místo, kde se sdružujou skvělý povídky a skvělý lidi, ale nějak už to není takové jako na začátku. Autoři mají vlastní blogy, úroveň klesá... Pořád sem chodím, ale už jsem si vytříbila vkus a čtu jen vybrané povídky, které opravdu stojí za to (naštěstí se ještě najdou autoři, kteří píšou vážně skvěle, a já se při čtení skvěle odreaguju...) A vlastně teď to tak beru. Chodím si sem počíst, odreagovat. Když mám čas, většinou několikrát denně, třeba jen skouknou novinky a tak. Protože mě to pořád baví.

Otázka č. 4 - Jaké povídky nebo obrázky máš nejradši a proč?

Pro mě je nejdůležitější kvalita. Hrozně ráda si čtu prostě dobře napsané povídky. Bill a Tom jsou pro mě prostě klasika, o tom je twincest. Kdybych byla zastánce jenom toho, že jsou dvojčata, tak si toho moc nepočtu... Takže beru všechno, kde jsou pár. Nejradši mám "reálný" (víte, jak to myslím :D :D) povídky, kde je děj v reálným čase, životě, dimenzi... s reálnýma postavama a dějem. Nemá ráda přehnaný výmysly. Nejdůležitější je pro mě, aby povídka měla hlavu a patu. U jednodílek oceňuju nápad a vtipnost. Sex je taková třešnička na dortu. A na rozdíl od spousty z vás mi vůbec nevadí, když je Tom, ten "dole" :D :D

Nejsem moc obrázkový a montážový milovník. Vlastně montáže nemusím vůbec (zvlášť, když je tam holčičí tělo a k tomu přimontovaná Billova hlava) a obrázky mám ráda kreslený. Hlavně ale propracovaný. Já sama jsem kreslící antitalent, takže vážně obdivuju, když to někdo opravdu umí.

Otázka č. 5 - Jaké povídky nebo obrázky naopak nemáš ráda, co se týče tématu nebo stylu psaní, cokoliv se ti nelíbí?

Nemám ráda přehnanou infantilnost, kde je povídka plná "čumáčků, láseček, ňuňánků" a jiných ťuťu zdrobnělin. Pak mi celkem vadí, když je Bill těhotnej (kluci nemůžou být těhotný! :D :D) nebo se z něj dělá přehnaně holka. A co se týče holek... necpěte je tam, lidi (:D :D). Jiné mužské elementy... ok, ale ne vztah a lásku. Ať si Bill klidně užívá s Bushidem, hlavně když miluje Toma. :D :D
Torg neuznávám - fuj, br.

Otázka č. 6 - Kdy jsi začala psát povídky, co nejraději píšeš, co tě inspiruje, co naopak.

Začala jsem psát povídky, jakmile jsem se naučila psát. Vždycky jsem psala jen jednodílné povídky. Chtěla jsem být spisovatelka (realita mě dostihla celkem brzy). Psala jsem a psala... v jednu dobu jsem psala i básničky, to mě postupně opustilo.
Vždycky mě popadne náhlý záchvat inspirace, když se to nejméně hodí. Takže polovina mých nápadů zůstane bez realizace, protože než si to stihnu zapsat, prostě to zapomenu. Stává se mi, že třeba pár měsíců jenom koukám na prázdný stránky a prostě nic ze mě nevypadne. Pak jsem ale schopná napsat povídku za dvě hodiny a další den další... prostě, jak to přijde, tak to přijímám. Proto taky píšu jenom jednodílky, protože nedokážu udržet u něčeho delšího pozornost, aniž bych dostala další nápad.

Otázka č. 7 - Je něco, co bys chtěla, aby o tobě všichni věděli?

Nemyslím si, že bych byla nějak zajímavá, ale něco o sobě klidně povím. Takže...

Působím na lidi jako introvert. Jsem uzavřená. Dokážu být sebeironická až cynická. Mám ostych vůči cizím lidem. Získat mojí důvěru je těžké, ale komu se povede se ke mně dostat, má na oplátku moji důvěru. Dokážu odpustit, ne zapomenout. Za jednu ze svých nejhorších vlastností považuju svojí náladovost. Jakmile se špatně vyspím, radši se k lidem moc nepřibližuju. :D :D Jinak jsem celkem flegmatická, dokážu ignorovat víceméně všechno, co se kolem děje. Vždycky jsem byla "ta hodná holka", to označení si nesu dodnes.
Nemám ráda změny. Jsem nerozhodná. Pokud to jde, volím vždycky možnost "mezi".
Nechci mít děti ani netoužím po tom se vdát - co se týče lásky... jedno velký fiasko.

Miluju hudbu. Kromě TH poslouchám Placebo, Billy Talent, Blink182, ale klidně i Bushida nebo UDG... Co ovšem nemůžu ani slyšet je český a slovenský rap - příšernost, pro moje uši a hlavu naprosto neposlouchatelné... stejně jako J. Bieber.

Hrozně ráda čtu. Už od malička čtu upírské příběhy. Přes "Interwiev s upírem" po "Darrena Shana" (na kterém jsem vyrostla) a "Anitu Blake". Momentálně ujíždím na sérii "Pravá krev" (hádejte, jak se jmenuje hlavní upír? :D :D Dostala jsem záchvat smíchu, když jsem si přečetla "upír Bill").

I přes svůj věk jsem pořád tak trochu dítě. A cvok. :D :D

Jo a ještě (pro Januli, aby věděla, že není jediná :D :D) - nemám a nehodlám ani v budoucnu mít FB.

Otázka č. 8 - Jaké 3 povídky bys doporučila k přečtení, kdyby se tě někdo ptal? Můžeš jednodílky a vícedílky, staré, ale i nové rozepsané. Které ti nejvíc utkvěly v paměti a proč? Střílej od boku, co tě první napadne, autoři těch ostatních se určitě neurazí. :-)

Jsem docela zastánce těch "starších" povídek, takže...
z vícedílek určitě "Hotelový pokoj" - Michelle M. (doufám, že se někdy třeba dočkám dopsání druhé řady)                      
"Brothers" - Dania (podle mě jeden z nejlepší "sexů" :D :D)
"Harlekýn" - Lyra (opravdu jsem měla ráda její povídky a je škoda, že "zmizela")

Jednodílek je napsána spousta a mně v hlavě utkvěla - a vracím se k ní často - "Říkal jsi mi Tomi" od Syhrael

A neodpustím si překlad "Signed In". Největší dokonalost. A samozřejmě povídky od Haylzee

Otázka č. 9 - Jaké 3 svoje povídky bys čtenářům doporučila?

Tak určitě svoji jedinou vícedílku "Nemělo se to stát", aby bylo vidět, jak to dopadne, když se někdo, kdo do té doby psal jenom vícedílky, pustí do něčeho jiného. :D
A z jednodílek měla mám pocit největší ohlas "Za oknem", tak asi tu. :D

Otázka č. 10 - Myslíš si, že ti "závislost" jménem twincest vydrží ještě dlouho?

Zatím mě to po čtyřech letech drží, takže předpokládám, že ano.

Otázka č. 11 - Jaký je tvůj názor na "opravdovost" twincestu?

V sexuálním slova smyslu... nějak si to neumím představit - teda umím (celkem dobře :D :D), ale neumím si nějak představit, že by to byla pravda. A kdyby, tak to ani nechci vědět.
Jinak při každé příležitosti je vidět, že se mají rádi víc než normální sourozenci... takže na nich je vidět, že láska může mít hodně podob... a trocha provokace neuškodí. :D :D

Hrozně by mě zajímalo, jak se na to celý dívaj dvojčata. Jaké mají pocity, když vidí, kolik lidí si myslí, že spolu spěj? :D Jejich obličeje, když vidí nějakou montáž nebo obrázek? Líbí se jim to? Nikdy se nevyjadřovali, že by je to nějak pobuřovalo nebo tak...

Mám pocit, že pro ně bude hodně těžký si někoho najít. Ne jenom kvůli tomu, kdo jsou - že holkám jde o slávu a peníze - ale právě i kvůli tomu, jaký mají spolu vztah...

Otázka č. 12 - Ví tvé okolí, že se zabýváš twincestem?

Co se týče mé rodiny, tak žiju ve velmi homofobním prostředí (pro příklad - můj bratr ve svých čtrnácti letech prohlásil, že by radši "šukal s ovcí než s chlapem" - chápete? :D :D) A všichni jsou přesvědčeni o tom, že TH jsou parta "německých buzerantů", takže... mamka by mě asi vydědila - už takhle si myslí, že jsem úchyl :D :D

Ségra jednou chtěla vidět, co že to pořád čtu, tak se jednou podívala sem na blog a prý má trauma na celý život...:D Ale dál to neřeší. Bráška narazil na internetu na nějaký montáže a je přesvědčen o tom, že jsou to pravé fotky. Takže si doopravdy myslí, že spolu Bill s Tomem spí. Je přesvědčenější než největší twc fanynka. Že jsou to montáže, mi nevěří. Prý zástěrka. :D :D

Jinak přátelé to tak nějak buď vědí, tuší, nebo je jim to fuk. Nikomu to necpu, pokud se někdo zeptá, odpovím. Že píšu povídky, vědí všichni, ale jaké... :D :D

Otázka č. 13 - Koho bys chtěla vyzpovídat příště a proč?

Vůbec jsem se nemohla rozhodnout, takže jsem po důkladném rozmyšlení zvolila Vanity. Její jednodílky nikdy nezklamou, vícedílky jsou skvělý... a navíc slabost pro pár Harry/Draco. Takže tak.

Takže příště Vanity, těšte se na další čtvrtek. :o) J.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Emilia Emilia | 20. ledna 2011 v 19:15 | Reagovat

Tak tenhle rozhovor jsem přečetla celkem rychle. Odpovědi byly stručný výstižný a všeříkající×DD Povídku jsem od tebe asi žádnou nečetla, ale znám tě z komentářů, tvoji přezdívku si pamatuju, protože mi připomíná jeden japonský muzikál, ani nevím proč×D Jinak jméno mě překvapilo, čekala jsem spíš Terezu nebo něco podobného.

A s Tomem dole s tebou musím souhlasit. Mě nejenže to nevadí, mám to dokonce radši, než když je nahoře×DD tak konečně někdo:)

A to s tím bráchou mám přesně, jako ty. Taky ho mám mladšího akorát je mu 15. No nedávno mu bylo, ale prostě to jsou kolikrát hlody, co z něho vylezou. On prej, že lesby jsou v pohodě, že se na to dá alespoň koukat, ale u chlapů prej nechápe, jak si to můžou strkat do zadku×DD a podobný řeči, takže to už radši nekomentuju×DD

2 siasca siasca | 20. ledna 2011 v 19:18 | Reagovat

oh, tento rozhovor hlcem!!!!! musím ho zbehnúť ešte raz!!.... (prečo mám pocit, že TWC fans majú podobné povahy a záľuby? :D) A ten tvoj brat.. prča, no _:D A teším sa na Vanity, jej poviedky som čítala ako prvé, takže :D

3 Janča Janča | 20. ledna 2011 v 19:29 | Reagovat

Já mám teda pocit, že jméno Jana tady zase tak časté není, já aspoň kromě Janule žádnou jinou neznám =)
Ale k tobě, přiznávám, že vlastně nevím, jestli jsem něco od tebe četla, budu se muset kouknout =) Vlastně jo, četla jsem právě tu vícedílku "Nemělo se to stát" a ta se mi fakt moc líbila =)♥
Jinak, u tvého rozhovoru jsem se dost bavila, třeba jestli v DDM je Bill holka nebo kluk xD My jsme to s dcerou taky tenkrát kdysi řešily a vyhrál kluk, protože holka by měla vytrhané obočí xD, nejlepší je, že dneska už ho Bill poupravené opravdu má xD
Nebo tvůj bratr a jeho názory na TH xDDD Jak je přesvědčený o tom, že kluci jsou fakt milenci xD Montáže jako zástěrka, to nemá chybu, pořád se ještě chechtám xD
A Billy Talent taky poslouchám, hrozně bych chtěla na jejich koncert =)
A taky nemám ráda změny, řekla bych přímo, že mám ze změn přímo fobii.
Rozhovor jsem si fakt užila, a mrknu se určitě do archívu na tvoje jednodílky =)

4 Ondina Ondina | 20. ledna 2011 v 19:40 | Reagovat

Jani,
já jsem docela překvapená, co jsem se o tobě dozvěděla. Když jsi popisovala svou povahu, jako bych viděla sebe.
A víš co, miluju upírské povídky... tajemno, gothiku.
Budu se muset podívat na nějakou tvou povídku a asi začnu tou, co tu byla včera.
Setkání tady s tebou bylo příjemné. :)
Nakonec ti popřeji úspěchy v dalším psaní a tvým povídkám co nejvíce čtenářů :-)

5 Janča Janča | 20. ledna 2011 v 19:46 | Reagovat

Ježíííši, teď, když čtu komentík od Ondi jsem zjistila, že jsem vlastně včera četla "Ona" xD
Já se strašně omlouvám, ale co můžeš chtít po někom v mém věku, to už je prostě pokročilá skleroza za pochodu xD

6 tenshi88 tenshi88 | 20. ledna 2011 v 20:01 | Reagovat

[1]: Ona ta přezdívka ti to připomíná asi proto, že je to japonsky. :D :D V jednu dobu jsem ujížděla na anime :D :D (znamená to "anděl" kdyby to někoho zajímalo) ale už mě začíná štvát, možná jí změním. A já nevím, jestli se píše s malým nebo velkým...to je fuk. :D :D
Jinak díky všem, jsem ráda, že tu můžu být s váma. :D :D

7 GingerBalletGirl GingerBalletGirl | Web | 20. ledna 2011 v 20:19 | Reagovat

Muhahahaaaa, dalsi Darren Shan maniak? xDDDD *love it* neprestavam se divit, kolik slashovych Harry/Draco dusicek najde driv nebo pozdeji cestu k twincestu a naopak x)))
Musim s tebou soucitit, co se homofobni rodiny tyce - vyrustala jsem v prisne xenofobii, ale nastesti mam svoji vlastni hlavu :D nasi by me asi taky vydedili, kdyby se dozvedeli o blogu :D
A co se tyce m-pregu, nerekla bych to lepe :D proste jak muzete nacpat Billovi mimino do toho jeho kost-a-kuze telicka? O.o
Myslim, ze nekolik jednodilek od tebe jsem nedavno cetla, ale musis mi prominout, ze si fakt nepamatuju, jestli to byly zrovna tvoje, protoze ja ctu asi vsechny jednodilky co tu vyjdou :D stejne jako ty nevydrzis u psani delsich povidek, ja nevydrzim u jejich cteni, takze proste jednodilky - jasna volba :D

At se ti dari v dalsi tvorbe, az nekdy zas uvidim povidku s tvym podpisem, urcite si vzpomenu, ze bych si to mela precist ;) :D
Ginger <3

8 Emilia Emilia | 20. ledna 2011 v 20:24 | Reagovat

[6]:Aha, taky dobrý×DD tak už mám jasno...jinak na anime stále ujíždím, jakto, že už na něm neujíždíš?×DD a přezdívku neměň, už jsem na ni navyklá, strašně dobře se pamatuje a příjde mi taková... nevím dobrá×DD lahodí mému oku×DD no nic radši se jdu učit matiku, než bych tady vymyslela ještě věší hlody. Ale co by se po mé mozkové hmotě takhle v podvečer chtělo×D

9 Therese von Loriette Therese von Loriette | 20. ledna 2011 v 21:14 | Reagovat

no... jako s tím bráchou, pakoš no... ale lepší, když si tomyslí brácha, než když si to myslí můj otec.... twincestu řiká Teplej Incest... taky si myslí, že sou buzeranti a že spolu spí... takže já mám teĎ doma veselo no, jinak souhlasím s jedním z předchozích komentářů... taky se mi zdá, že máme všechny podobné vlastnosti x)))) těsí mě to x)))

10 Vanity Blair Vanity Blair | 21. ledna 2011 v 15:04 | Reagovat

:) Teda holka, ušila jsi na mě bič :D vždycky, když jsem viděla článek z rozhovorem, říkala jsem ji... "Jen ať mě nikdo nevybere, co já bych tam psala..." :D Ale tak dobře nooo :D Něco jsem sesmolila :) Díky :)

11 Rachel Rachel | E-mail | 23. ledna 2011 v 11:17 | Reagovat

Nejvíce mě rozesmála informace: 'Nikdy v budoucnu nechci mít FB.' To ti plně schvaluju, jinak bys mohla skončit jako já *myslí si o sobě, že je absolutně nejvíc závislá* :-D:-D:-D

Jinak super rozhovor ;-)

12 Fee Fee | 23. ledna 2011 v 11:38 | Reagovat

Tak už v úvodu jsem se zarazila, když jsem se dozvěděla, kolik ti je let, protože jsem tedy opravdu čekala někoho blíž k mému věku. To jsi mě převezla. :D Ale jinak jsem mezi náma našla strašnejch podobností a shod. :) Dokonce i v názoru na děti a vztahy, z toho jsem byla fakt mile překvapená. Konečně kromě mě taky někdo, kdo nedává na kecy všech: "Ale vždyť je to přece normální!" Tvůj hudební vkus je do puntíku stejnej jako můj. Placebo na věčné časy, Bushido, protože německej rap je propastně kvalitnější od toho českýho a UDG jsou vlastně jediná česká kapela, o které můžu říct, že stojí za poslech a mám ji ráda. A jsem spokojená s doporučením tvojí jednodílky Za oknem. Tou sis mě tehdy vážně získala. I výběr Vanitky je super.

Takže jsem ráda, že můj plán vyšel a něco jsem se o tobě konečně dozvěděla. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama