Ranní káva

3. dubna 2008 v 21:19 | Ketty & Nicky |  Drabbles
(A/N: Tímto bych všechny čtenáře mých slátanin poprosit a požádat, jestli by mi někdo v komentářích nemohl zadat zhruba tak 5 slov, požadovaný počet slov (pokud tolik nelpíte na těch 100 ;)) a kdo chce, i "žánr". Pokusím se nezklamat, ano? Děkuji, Eleanot… ;))
(drabble for Boukalka and Niky - v této povídce je obsah požadované horrorovosti bohužel naprosto vynechán, ale patřičné osoby stejně chápu =))
Žánr: horor, twc
Počet slov: 250
Slova: australopitékus, citace, čuně, strážce, šikana
***
Tom se pročítal ranními novinami, s šálkem horké kávy a nožkou přes nožku. Bratr, sedící naproti, ho zkroušeně pozoroval. Tom se nahlas zasmál.
"Poslouchej tohle, cituji: 'Vědci učinili nový objev, který by mohl naprosto vyvrátit existenci australopitéka. O jaký jiný druh pračlověka by se mohlo jednat se zatím neví, více na straně C4.' To je šílený. Teď mi ještě řeknou, že jsem nevyrostl z opice, ale z Evy! Vnímáš mě?" Bill sebou polekaně trhl, poklimbával. A přitom si nedojedený chléb s marmeládou připlácl na bílou košili, čerstvě vypranou. Nevěděl, jestli mu bylo víc líto toho jídla, nebo oblečení.
"Ah, Bille, ty jsi ale čuně, viď?" Tom se láskyplně usmál, miloval bratrovu nešikovnost. Začetl se zpět do našedlých listů plátku, zatímco si Bill zkroušeně otíral prstíkem jahodový jam z látky a následně labužnicky slízával ze svého dlouhého ukazováčku.
"A tohle…" zabořil Tom prst do článku o třech širokých sloupcích. "Šikana na školách neustává, agresoři jsou ještě násilničtější než kdy dříve. A tak dále, nechci ti kazit ráno. Je to strašné…" Bill na bratra vystrašeně juknul.
"Vždyť… V pondělí jdeme zase do školy, co když-?" Tom chlapce zarazil.
"Neboj, máš s sebou svého věčného strážce, mě!" udeřil se hrdě pěstí do prsou. Bill se zaškaredil.
"Hmm… A taky skvěle hlídáš mou počestnost, že?" Starší chlapec si zhluboka povzdychl. "Bille, pochop, že já prostě sex nechci, nemám to rád. A ani vzrušit se nedokážu, to není nic pro mě!" Bill opět posmutněl.
"Život a vztah bez sexu?" Tom kývl.
"Ano, jsem asexual."

autor: Eleanot
betaread: Janule
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Četl jsi "Ranní káva" ?

click 100% (31)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama